محور طرح «سفیران اجتماعی مساجد» تحکیم بنیان خانواده است

محور طرح «سفیران اجتماعی مساجد» تحکیم بنیان خانواده استسعید سعادتی عصر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی در دفتر امام جمعه این شهر، افزود: امروز دشمن ناکارامدی نظام رانشانه گرفته است.

وی گفت: طرح سفیران اجتماعی متعلق به هیچ نهادی نیست و مشارکت مردمی ضرورت دارد. سعادتی، با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اثرگذاری طرح ها و کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: در طرح سفیران اجتماعی برای تقویت و جذب جوانان و نوجوانان در مساجد و با اجرای برنامه های محوری، مشارکت دستگاه های اجرایی ضروری است.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در برخی شهرستان ها، تصریح کرد: شهرستان میامی با توجه به ظرفیت های فراوان فرهنگی می تواند در طرح سفیران اجتماعی موفق عمل کند.

وی گفت: ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقای سطح دانش و مهارت از محورهای اجرای این طرح است و همه اعضای خانواده به مدت یک سال تحت پوشش آموزش های این طرح قرار می‌گیرند.

در طرح سفیران اجتماعی یکی از اعضای خانواده در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال انتخاب شده و با فراگیری آموزش های ویژه به عنوان سفیر اجتماعی در خانواده انتخاب می‌شود.

کل اعضای خانواده به مدت یک سال تحت پوشش آموزش های این طرح قرار می‌گیرند و برای خانواده های تحت پوشش، پرونده تشکیل می‌شود. این طرح در پنج شهر پنج استان کشور اجرا می شود که در استان سمنان شهرستان میامی مجری این طرح در نظر گرفته شده است.

۱۵ کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان میامی فعالیت دارند.

۷۳۵۷/‏۶۱۶۷/۶۱۰۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *