مخالفت والدین آمریکایی با واکسیناسیون دردسرساز شد

مخالفت والدین آمریکایی با واکسیناسیون دردسرساز شد


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای هیل، مخالفت خانواده های برخی دانش آموزان مدرسه ای در کارولینای شمالی با واکسیناسیون موجب شد تا جمعه گذشته 39 مورد ابتلا به بیماری آبله مرغان در این مدرسه اعلام شود که بدترین شیوع این بیماری در این ایالت از 20 سال پیش تاکنون است.
روزنامه واشنگتن پست نیز گزارش داد که مدرسه اشویل ولدورف یکی از بالاترین میزان معافیت های مذهبی برای واکسیناسیون بچه ها را دارا می باشد. تارنمای سیتیزن تایمز نیز اعلام کرد در سال تحصیلی 2018-2017 از بین 152 دانش آموز این مدرسه 110 نفر واکسن نزده اند. این در حالی است که مقررات تعیین شده در کارولینای شمالی خانواده ها را ملزم می سازد که طرح ایمن سازی در برابر بیماری هایی همچون آبله مرغان برای تمامی دانش آموزان اجرایی شود اما در این راستا معافیت هایی درنظر گرفته شده که از جمله می توان به معافیت های مربوط به مذهب دانش آموزان و یا توصیه پزشکان به نزدن واکسن اشاره کرد.
یک پزشک در کارولینای شمالی در این رابطه گفت: ما می خواهیم اعلام کنیم که واکسیناسیون بهترین ابزار محافظت در برابر بیماری آبله مرغان است. زمانیکه شاهد شمار زیادی از کودکان و بزرگسالانی هستیم که واکسینه نشده اند، به این مسئله می رسیم که بیماری هایی همچون آبله مرغان می تواند به راحتی در سراسر بخش های مختلف جامعه شیوع پیدا کند.
واکسیناسیون بیماری ها در بیشتر مذاهب جهان امری ممنوع نیست اما بیشتر والدین آمریکایی به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد کاربردهای واکسیناسیون، در مورد واکنش های نامطلوب فرزندانشان به انواع واکسن ها نگرانی هایی دارند.
در حالیکه ممکن است در برخی از واکسن ها کودکان واکنش های حساسیت زا از خود بروز دهند اما جوامع پزشکی اکثر این نگرانی ها را رد کرده اند و سازمان بهداشت جهانی نیز افراد را به واکسن زدن تشویق کرده است.
اروپام**9234**1485

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *