مدیرکل زندان های یزد: نگاه مردم به خانواده های مددجویان زندانی نیاز به تغییر دارد

مدیرکل زندان های یزد: نگاه مردم به خانواده های مددجویان زندانی نیاز به تغییر دارد


به گزارش ایرنا، رضا ذوالفعلی نژاد چهارشنبه شب در مراسم جشنی که با حضور تعدادی از خانواده‌های زندانیان در مرکز استان برگزار شد، افزود: نگاهی که هم اکنون توسط برخی افراد نسبت به خانواده زندانی وجود دارد، مناسب نیست و موجب انزوای آنها از جامعه و بروز برخی آسیب‌ها و مسائل و مشکلات شده است.

وی ادامه داد: تغییر نگاه فرهنگی و اجتماعی به خانواده زندانی و پذیرش منطقی و درست آنها در جامعه خود وظیفه دینی، ارزشی و موجب پیشگیری از برخی آسیب‌های فرهنگی است و باید توسط همه افراد و مسئولان بیش از گذشته در عمل اجرا و شاهد تحقق دقیق آن باشیم.

این مسئول فرهنگی و اجتماعی زندان‌های یزد اظهار داشت: اگر از خانواده‌های در معرض آسیب‌های اجتماعی در ابعاد مختلف توسط نهادهای جامعه حمایت و همراهی شود، بخش عمده‌ای از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌شود و شاهد جامعه‌ای سالم، توأم با محبت و صمیمیت و با کار و تلاش و فداکاری در راستای ارزش‌های معنوی و اخلاقی خواهیم بود.

ذوالفعلی نژاد بیان داشت: یکی از مأموریت‌های مهم این اداره کل و انجمن حمایت از مددجوبان و خانواده‌های زیر پوشش فراهم کردن زمینه زندگی سالم و آبرومند و تغییر نگاه جامعه و مردم به آنهاست که در این راستا سال‌های گذشته کارهای مهم و خوبی هم انجام شده و با همت و همیاری بخش‌های مختلف ادامه دارد.

به گفته وی ایجاد اشتغال برای مددجویان با همکاری بخش خصوصی و حتی دولتی و پرداخت برخی کمک‌های مادی و حمایت‌های معنوی از دیگربرنامه های مهم و همیشگی در راستای کمک به خانواده مددجویان زیر پوشش است که انجام شده و همچنان بر حسب نیاز با حمایت سایر بخش‌های ادامه دارد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی یزد خاطر نشان کرد: هدف اصلی تمام فعالیت‌هایی که در زندان‌های استان انجام می‌شود اقدام تربیتی توأم با انجام برنامه‌های گسترده دینی و فرهنگی است که نتایج ارزشمندی به همراه داشته است.

** لزوم تقویت و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

همچنین دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با همکاری دستگاه‌های مختلف و همراهی مردم برای کمک به خانواده‌های مددجویان زیر پوشش در استان از جمله طرح‌ها و برنامه‌های خوبی است که هم اکنون انجام می‌شود و باید حمایت و تقویت شود.

علی اکبر شمس افزود: تغییر نگاه به خانواده مددجویان و ایجاد زمینه مناسب برای زندگی سالم در کنار برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی جزو برنامه‌های ضروری است که باید توسط متولیان در ستان پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: برای تحقق برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در قبال خانواده‌های مددجویان باید همه به همکاری و حمایت خود ادامه دهند که نتایج ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

در این مراسم چند برنامه فرهنگی و هنری و سپس ضیافت افطاری برگزار شد.

هم اکنون در استان یزد سه زندان شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیر بومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

/ ‏۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *