مدیریت شهری و روستایی منجر به توسعه اجتماعی می شود

مدیریت شهری و روستایی منجر به توسعه اجتماعی می شودمجید نظری روز جمعه به مناسبت ۱۴ تیر ماه روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد توسعه پایدار در مناطق شهری و روستایی یکی از مهمترین سیاستگذاری ها در مدیریت جدید به شمار می‌رود چرا که امروزه شهرها و روستاها نه فقط به لحاظ وسعت و میزان جمعیت بلکه به لحاظ حجم و تنوع فعالیت‌ها و ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی دارای اهمیت بسیاری هستند.

وی ادامه داد: امروزه برنامه ریزی و مدیریت در مناطق شهری و روستایی که بر عهده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است بایستی به گونه‌ای تنظیم شود که علاوه بر ارائه خدمات مناسب به توسعه اجتماعی حول محور معنویت و عقلانیت کمک کند.

نظری، کارآمدسازی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را موجب کیفیت بخشی به خدمات شهری و روستایی دانست و تصریح کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در فرایند مردم سالاری همانند پلی کوچک شهروندان را به مسئولان متصل کرده و موجب توسعه پایدار در مناطق شهری و روستایی می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان دارای ۱۰ شهرستان، ۴۲ شهر، ۲۵ بخش، ۵۰ هستان و ۸۰۰ روستا است، افزود: از ۵۲۲ دهیاری استان، ۴۹۴ دهیاری فعال است و از مجموع تعداد دهیاران استان، ۲۲ دهیار خانم هستند.

به گزارش ایرنا، جمعیت چهارمحال و بختیاری طبق سرشماری سال ۹۵، ۹۵۰ هزار نفر اعلام شده که ۶۵ درصد این جمعیت در شهرها و ۳۵ درصد آن در روستاها ساکن هستند.

۷۳۶۳/۶۰۲۱

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *