مدیر نظام مهندسی کشاورزی فارس: مشوق کشاورزان برای کشت گلخانه ای هستیم

مدیر نظام مهندسی کشاورزی فارس: مشوق کشاورزان برای کشت گلخانه ای هستیمحسین رئیسی یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی جهرم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید در مدت زمان ۱۰ سال، ۷ هزار هکتار کشت گلخانه‌ای در این استان عملیاتی شود.
وی ادامه داد: صدور مجوزهای کشاورزی اولویت اصلی این دفتر و مشاوره به بهره‌بردار در حوزه‌های مختلف دام، طیور و کشت گلخانه‌ای و ترغیب کشاورزان به توسعه کشت‌های گلخانه‌ای که محور اصلی سازمان جهاد کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی است از دیگر خدمات این دفتر است.
رئیسی افزود: با راه‌اندازی این مرکز برای ۱۵ کارشناس حوزه کشاورزی و منابع طبیعی شغل ایجاد شده است.
وی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی به عنوان یکی از بازوهای اجرایی جهاد کشاورزی مکلف است سالی ۷۰۰ هکتار در خصوص توسعه کشت گلخانه‌ای به بدنه دولتی کمک کند.
همچنین نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان ما از بس درگیر گرمازدگی، سرمازدگی، خشک‌سالی و آفات کشاورزی شده‌اند، راه مقابله با آن‌ها را هم یاد گرفته‌اند و دکترای مدیریت بحران کشاورزی پیدا کرده‌اند.
محمدرضا رضایی افزود: بیمه‌ها رضایت کشاورز را به نسبت خسارت وارده شده به‌دست نیاورده‌اند.
وی بیان کرد: در بحث کودها و نهاده‌های کشاورزی باید نظارت بیشتری به‌ویژه در بحث قاچاق و ورود محصولات بی‌کیفیت شود.
رضایی با بیان اینکه در جهرم عمده درآمد مردم کشاورزی است اظهار کرد: یکی از مشکلات کشاورزی جهرم شدت تبخیر و آفتاب است، درصددیم در جهرم با پوشش توری درختان، شدت آفتاب‌زدگی و تبخیر را کم کنیم و باید بانک‌ها همراهی کنند.
وی اضافه کرد: زوال درختان خسارات فراوانی به کشاورزان جهرم وارد کرد، در چندسال گذشته درگیر باران‌های سیل‌آسا بودیم و بسیاری از کانال‌های کشاورزی ما از بین رفت.
شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.
۹۹۱۰ /۱۸۷۶
 

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *