مراسم بزرگداشت جانباز قطع نخاعی در فشم برگزار شد

مراسم بزرگداشت جانباز قطع نخاعی در فشم برگزار شدبه گزارش ایرنا، این مراسم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آن بزرگوار عصر دوشنبه با حضور خانواده وی در مسجد جامع شهر فشم از توابع شهرستان شمیرانات از سوی شهرداری و دفتر امام جمعه بخش رودبار قصران برگزار شد.

منصور حسینی فشمی، عموی شهید نامبرده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا می‌گوید: برادرزاده ام متولد سال ۱۳۴۰ تهران بود و در سن ۱۹ سالگی (سال ۱۳۵۹) در مناطق جنگی کردستان با اصابت گلوله به مهره سوم ستون فقرات، قطع نخاع و جانباز ۷۰ درصد می‌شود.

به گفته وی شهید حسینی فشمی چند سال پس از این واقعه با خانمی ازدواج می‌کنند که خود ایشان نیز داوطلب ازدواج با این شهید بودند و ثمره این زندگی کوتاه پسر جوانیست که حال به سوگ دوری از پدر بزرگوار خود نشسته است.

همسر بزرگوار شهید نامبرده نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص آشنایی خود با شهید حسینی فشمی تعریف می‌کند: شهریور سال ۱۳۶۳ در آسایشگاه ثارالله توسط یکی از دوستان ایشان با یکدیگر آشنا شده و سپس ازدواج کردیم و من امروز به یادگار از همسرم پسری ۳۱ ساله دارم.

وی با اشاره به شخصیت آن بزرگوار به صبوری وی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه عمر خود را بر روی ویلچر می‌گذارند و این اواخر دچار بیماری کلیوی شده و دیالیز می‌شد و دردهای بسیاری را متحمل می‌شدند بسیار صبور، مهربان و سخاوتمند بودند.

همسر شهید حسینی فشمی ادامه می‌دهد: امام خمینی (ره) را بسیار دوست می‌داشت و روزانه در حوزه سیاسی و اجتماعی بسیار مطالعه داشت. بعد از فراگیر شدن فضای مجازی نیز در این حوزه فعالیت داشته و در گروه‌های مختلف به بحث و گفت و گو مشغول بود.

به گفته وی، شهید نامبرده سالهای کوتاهی نیز در دانشگاه در رشته‌های زیست شناسی و مترجمی زبان تحصیل کرد اما به دلایل جسمانی از ادامه این مسیر بازماند.

همسر جانباز سرافراز شهید فشمی می‌گوید: پس از اصابت گلوله همرزمان ایشان تصور می‌کنند شهید شده و با شهدا به تهران اعزام می‌شود، در سردخانه می‌ماند و موقع دفن شهدای مطهر اطرافیان متوجه بخار دهان وی شده و او را نجات می‌دهند.

تهرام/۹۸۹۷/‏/‏۶۱۳۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *