مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در مهاباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در مهاباد برگزار شد


به گزارش ایرنا، امام جمعه مهاباد روز پنجشنبه در این مراسم با تسلیت سالروز شهادت دکتر بهشتی و روز قوه قضاییه گفت: قضاوت کار مشکلی است اما چنانچه این قضاوت بر اساس ایمان باشد عدالت را به دنبال خواهد داشت.

ماموستا عبدالسلام امامی ادامه داد: دکتر بهشتی شخصیتی تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی است و اخلاق ارزنده او برای دشمنان نیز آشکار بود.

وی با اشاره به اهیمت عدالت در ویژگی های اخلاقی انسان مومن افزود: نزدیک ترین راه رسیدن به پروردگار رعایت عدالت است که حتی در برابر همه انسان ها با هر گرایش و طرز فکری باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه بهشتی انسان خودساخته ای بود، ادامه داد: این شهید بزرگوار معمار قضاوت اسلامی و قوه قضاییه است و در زمان حیات خود منشا تحولات بسیار خوبی در این قوه شود.

امام جمعه شاهین دژ نیز در این مراسم گفت: این هفته یادآور تلاش و کار مستمر تلاشگران دستگاه قضا در راستای تحقق عدالت و امنیت و احقاق حق کسانی است که برای دادخواهی به این دستگاه مراجعه می‌کنند.

حجت الاسلام حسین فصیح نیا اظهار داشت: این هفته فرصت مناسبی است تا از زحمات و تلاش‌های عدالت محور حافظان امنیت و آسایش عمومی و پیش قراولان عرصه عدل و داد تقدیر شود.

وی ضمن انتقاد از طولانی بودن زمان رسیدگی به پرونده ها افزود: دستگاه قضا به سفارش رهبری می تواند از افراد فاضل و مجتهد برای تسریع رسیدگی به پرونده های این دستگاه اقدام کند.

حجت الاسلام فصیح نیا دادن روحیه امید و اعتماد مردم به قوه قضائیه را مهم و ضروری برشمرد و بیان کرد: دشمن با هجمه علیه دستگاه قضائی در پی ضربه زدن به روحیه امید و اعتماد مردم نسبت به قوه قضائیه است که از این رو باید با تبیین و تشریح خدمات دستگاه قضایی و ارایه عملکرد آن به مردم نقشه دشمنان را خنثی کرد.

آیت‌الله دکتر محمد حسین بهشتی به همراه ۷۲ تن از یاران با وفایش در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ در جلسه حزب جمهوری اسلامی با انفجار بمب توسط عناصر کوردل منافقان و ضدانقلاب به شهادت رسید.

از یکم تا هفتم تیرماه به مناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *