مرکز کنترل و پایش انرژی شبکه توزیع برق دزفول راه اندازی شد

مرکز کنترل و پایش انرژی شبکه توزیع برق دزفول راه اندازی شدمدیر توزیع برق دزفول عصر یکشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: مرکز کنترل و پایش انرژی شبکه با هدف رصد میزان مصرف اشتراک‌های دیماند و کنترل بار مصرفی آنها در ساعات اوج بار مرکز کنترل و پایش انرژی برق دزفول راه اندازی شده است.
اقبال طیب طاهر کسب اطلاع از میزان برق توزیع شده از طریق فیدرهای خروجی ایستگاه‌های فوق توزیع و میزان مصرف برق توسط مشترکین در ساعات اوج مصرف و تحلیل میزان توزیع و مصرف انرژی را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

وی افزود: تصمیم‌گیری برای بهسازی و مدیریت آن و اعمال سیاست های مدیریت مصرف در خصوص مشترکین دیماند از دیگر اهداف راه اندازی مرکز کنترل و پایش انرژی بود.
مدیر توزیع برق دزفول گفت: یکی از دغدغه‌های ما در روزهای گرم تابستان حفظ پایداری شبکه در زمان‌های اوج مصرف (۱۳ الی ۱۷ و ۲۱ الی ۲۳)، جلب همکاری صنایع و کارخانه‌ها برای کاهش مصرف خود در ساعات اوج بار شبکه، تغییر ساعات کاری ادارات و بانک‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی و برگزاری دوره‌های آموزشی است که راه اندازی مرکز کنترل و پایش نیز در همین راستا می باشد.
مدیری توزیع برق دزفول همچنین با بیان اینکه فرآیندهای سیستمی و تجهیزاتی این سامانه به پایان رسیده و هم اکنون مراحل اجرای آزمایشی خود را سپری می‌کند، به دیگر مزایای این سامانه اشاره کرد و گفت: افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع با تشخیص خطای شبکه، امکان پیش بینی دقیق بار، سهولت توسعه و ارتقای سیستم در آینده، قابلیت تشخیص و کنترل تلفات فنی شبکه، افزایش رضایتمندی مشتریان و فراهم شدن بستر اصلاح الگوی مصرف می‌توانند ما را در ارائه خدمات با کیفیت تری به مشترکان برق یاری کنند.
۷۲۷۸/۳۰۲۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *