مسئولان تدبیری برای پیشگیری از شیوع سرطان بیاندیشند

مسئولان تدبیری برای پیشگیری از شیوع سرطان بیاندیشند


به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از انجمن متخصصان داخلی دکتر ایرج خسرونیا امروز (جمعه) در افتتاحیه بیست و نهمین کنگره متخصصان داخلی ایران با انتقاد از طرح این موضوع که صحبت‌های پزشکان در مورد شیوع سرطان تا به حال سرانجامی نداشته است، افزود: همواره نسبت به شیوع سرطان در سال‌های نه چندان دور هشدار داده ایم و خواهش کردیم مسئولان گوش شنوا داشته باشند، اما متاسفانه آن را تکذیب می کنند.
وی گفت: به تمام مسئولان نامه نوشتیم و اعلام خطر کردیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد.
رئیس کنگره متخصصان داخلی ایران اظهار داشت: اکنون 9 درصد جمعیت کشور سالمند هستند که در سال های نه چندان دور به 12 درصد خواهد رسید.
وی همچنین با اشاره به افزایش 5 درصدی تعرفه های پزشکان متخصصان داخلی در سال 97 گفت: اگر تعرفه ها افزایش پیدا نمی کرد، بهتر و ارزشمندتر بود؛ زیرا هیچ سنخیتی با تورم و هزینه ها ندارد. اضافه کردن دو هزار تومان به دستمزد و تعرفه پزشک قابل قبول نیست.

**انتقاد از تصمیم های پزشکی
وی اضافه کرد: متاسفانه همکاران متخصص داخلی، توجهی به سرنوشت علمی و صنفی خود ندارند و انتخابات داخلی را جدی نمی گیرند.
خسرونیا با انتقاد از برخی تصمیمات در پزشکی، گفت: انجام آندوسکوپی توسط متخصص داخلی صورت می گیرد و دوره های آن را نیز پشت سر گذاشته است، اما چرا باید بعد از فارغ التحصیلی، از یک انجمن غیر، مجوز بگیرد و پول پرداخت کند.
معاون پیشین سازمان نظام پزشکی تهران ادامه داد: این کار، آموزش پزشکی را زیر سئوال می برد و رانت خواری را تشویق می کند.
به گزارش ایرنا بیست و نهمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی از امروز جمعه (21 اردیبهشت) تا دوشنبه (24 اردیبهشت) در مرکز همایش های رازی برپاست. اقتصاد درمان و بهداشت و چالش های عرصه خدمات پزشکی بخشی از موضوعات مورد بحث در این گنگره است.
علمی**9157 /1449

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *