مشارکت ناوگان حمل و نقل لرستان از بندر امام خمینی(ره) ضروری است

مشارکت ناوگان حمل و نقل لرستان از بندر امام خمینی(ره) ضروری استبه گزارش ایرنا، میثم قدمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شرایط کنونی که تحریم های ظالمانه آمریکا اقتصاد کشور را هدف قرار داده ضرورت دارد همه دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای به ویژه شرکت های حمل و نقل کالا نسبت به تسریع در حمل و نقل کالاهای اساسی از مبدأ بندر امام خمینی (ره) به سایر نقاط کشور و بخصوص استان لرستان اهتمام داشته باشند.

وی افزود: با آن دسته از شرکت های حمل و نقل که از اعزام ناوگان به بندر امام خمینی (ره) طبق سازوکار اعلام شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای امتناع نمایند برابر ضوابط قانونی برخورد می گردد.

قدمی اضافه کرد: که در این مرحله پس از اخذ تعهد و تذکر کتبی با درج در پرونده شرکت‌هایی را که غیرفعال شده بودند بصورت مشروط و موقت فعال نمودند.

وی بیان کرد: هر یک از شرکت های حمل و نقل کالای استان که تاکنون نسبت به بارگیری در بندر امام اقدام نکرده اند تا پایان هفته جاری فرصت دارند حداقل ۲ دستگاه ناوگان به این بندر اعزام نمایند در غیراینصورت پروانه فعالیت آنها ابطال خواهد شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان ادامه داد: با توجه به آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی و افزایش بارهای داخلی استان از شرکت های حمل و نقل انتظار می رود علاوه بر همکاری در زمینه جابجایی بارهای داخلی، در راستای انتقال کالاهای اساسی نیز اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: طی فراخوان سازمان راهداری مبنی بر حمل کالاهای اساسی از بندر امام (ره) از تاریخ یکم خرداد ماه امسال تاکنون تعداد ۹۰۹ دستگاه از ناوگان استان مستقیماً به این بندر اعزام و کار جابجایی انواع کالای اساسی را به سایر نقاط کشور به انجام داده اند.

رضا عبدی بیان کرد: تسریع در فرایند بارگیری، تخصیص ۴۰ لیتر روغن بهران در سه گرید مختلف با نرخ مصوب دولتی به ازای هر سه هزار کیلومتر پیمایش، ۳۰ درصد سوخت اضافه بر سهمیه، از مشوق های سازمان برای ناوگان اعزامی به بندر امام می باشد.

وی اضافه کرد: همچنین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز به ازای هر سه فقره بارنامه از مبدأ بندر امام به استان لرستان یک جفت لاستیک تشویقی خارج از نوبت و سهمیه در اختیار رانندگان استان قرار خواهد داد.

۳۲۱۰/‏۷۲۷۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *