مشکل تسهیلات قرض الحسنه سیلزدگان تا هفته آینده برطرف می شود

مشکل تسهیلات قرض الحسنه سیلزدگان تا هفته آینده برطرف می شودبه گزارش ایرنا علیرضا تابش چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده پلدختر افزود: برای نخستین‌بار دولت تصویب کرده است که تا سقف ۴۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض به کسبه مناطق سیلزده داده شود.

وی با بیان اینکه اغلب سیلزدگان پلدختری وام‌های بلاعوض تعمیراتی را دریافت کرده‌اند اظهارداشت: پی‌کنی و پی‌ریزی واحدهای احداثی نیز آغاز شده و از هفته آینده تسهیلات این گروه نیز قابل پرداخت است.

تابش با اشاره به پرداخت وام بلاعوض تعمیری به واحدهای تجاری خسارت دیده، بیان داشت: همچنین پرداخت وام بلاعوض کسب و کار از هفته آینده شروع خواهد شد که این مهم به رونق و عادی‌سازی شهر کمک شایانی می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص دیواره ساحلی پلدختر نیز گفت: طراحی مجددی توسط مهندسین مشاور ذیصلاح برای این دیواره انجام شده و پس از ارسال به وزارت نیرو و آب منطقه‌ای و در صورت تائید، اقدامات بعدی انجام می‌شود.

تابش با بیان اینکه تجهیز کارگاه و شمع‌کوبی‌های دیواره ساحلی شروع شده گفت: امیدوارم تا پایان سال جاری دیواره بسیار مستحکم و اصولی را در دو طرف رودخانه احداث کنیم.

سیل ۳۵ هزار واحد مسکونی و ۶ هزار واحد تجاری لرستان را متضرر کرده است.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *