معاینه از راه دور در تربت حیدریه ممکن شد

معاینه از راه دور در تربت حیدریه ممکن شد


تکتم معصومیان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مجری طرح آستان قدس رضوی با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی می باشد، افزود: طرح تله ویزیت الکترونیکی در دهه کرامت امسال آغاز و اکنون در مناطق درمانی رباط‌ سنگ، سلطان‌ آباد و زاوه در حال ارایه است.
وی در معرفی طرح گفت: بر این اساس پزشکان عمومی مستقر در مراکز بهداشتی درمانی روستایی در صورت نیاز از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با پزشکان متخصص قلب، داخلی، اطفال، اعصاب و زنان در اقصی نقاط کشور ارتباط بر قرار کرده و از آنها خدمات مشورتی دریافت می کنند.
معصومیان در خصوص مزایای طرح نیز افزود: راه‌ اندازی طرح پزشکی از راه دور در شرایط بحرانی و حساس به پزشکان مستقر در مراکز بهداشتی درمانی مناطق روستایی و محروم کمک می‌کند تا با متخصصان مراکز درمانی و کلینیک های تخصصی ارتباط برقرار کرده و پس از دریافت مشاوره ‌های تخصصی از یک یا چند پزشک مجرب، تصمیم درمانی درست و به موقعی را اتخاذ کنند.
وی گفت: کاهش هزینه های مراجعه و درمان، صرفه جویی در زمان، جلوگیری از اعزام های غیرضروری و فراهم کردن امکان پیگیری روند بهبودی بیمار، از دیگر مزایای اجرای طرح می باشد.
معصومیان افزود: از آغاز اجرای طرح تاکنون 10 نفر در این قالب ویزیت تخصصی شده اند که با تداوم اجرای طرح امید است بتوان افراد بیشتری را تحت پوشش قرارداد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به 350 هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.
این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دارای 52 نفر عضو هیات علمی و 619 نفر دانشجو است که دانشجویان در 10 رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.
ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی این شهرستان به 47 دستگاه می رسد.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121/1744

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *