معتقد به حضور بانوان در منصب‌های مدیریتی و اجرایی هستم

معتقد به حضور بانوان در منصب‌های مدیریتی و اجرایی هستمبه گزارش ایرنا، محمدجواد فدایی روز سه شنبه در کارگروه امور بانوان و خانواده استان کرمان افزود: معتقد هستیم حضور خانم‌ها در حکومت و کارهای اجرایی و مشاغل مدیریتی می‌تواند برای جامعه خیلی مفید باشد و منطق درست و قابل بیانی دارد.

وی اظهارداشت: همه قبول دارند که بین آقایان و خانم ها تفاوت‌هایی در تفکر، استعداد، توانایی‌ها و نحوه برخورد با مسائل وجود دارد که این تفاوت‌ها را نقطه قوت می‌دانیم و معتقدیم که با وجود این تفاوت‌ها خروجی‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه خانم‌ها توانایی تصدی مسئولیت‌های اجرایی و مدیریتی را دارند، تصریح کرد: موارد متعددی در استان، کشور و جهان وجود دارد که خانم ها در مشاغل مدیریتی موفق بوده اند.

فدایی با اشاره به سوابق تاریخی بسیار زیاد از حضور مؤثر بانوان در منصب‌های مدیریتی و اجرایی، عنوان کرد: توانایی‌های بانوان در عرصه‌های مختلف باید عملاً نشان داده شود.

وی خاطرنشان کرد: در بین افراد توانمند برای تصدی یک پست مدیریتی اگر در نهایت به یک گزینه خانم و یک گزینه آقا برسیم، بر مبنای توانمندی هر یک از آنها اگر خانم تجربه، توانمندی و توان مدیریتی بالاتر یا مساوی با آقا با داشته باشد، خانم را انتخاب کرده و در غیر اینصورت آقا را انتخاب می‌کنیم.

استاندار کرمان با تاکید بر این مطلب که اجرای برنامه‌های دولت را در اولویت برنامه‌های استان داریم، گفت: در صورتی که انتخاب یک مدیر به نفع جامعه نباشد، به معنای آن است که جامعه را در مدیریت تضعیف کرده ایم.

فدایی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مسائل مربوط به آموزش خانواده و مشاوره در حل بسیاری از مشکلات موجود راهگشا خواهد بود و میزان تأثیر آن، بستگی مستقیم با نحوه اجرای این طرح دارد.

وی افزود: پروژه ریحان که به منظور ساماندهی زنان کارتن خواب و بی پناه تدوین شده، نیز موضوع مهمی است که باید در تعامل ما بین خیران، دولت و مردم باید دنبال شود.

فدایی تاکید کرد: مشکل این است که طرح‌ها به خوبی نوشته می‌شود اما اجرا نمی‌شوند و برای رفع این مشکل باید راه‌های تأمین اعتبار طرح‌ها نیز پیش بینی شود.

وی بر تعیین شاخص‌های میزان موفقیت کارگروه بانوان و خانواده استان نیز تاکید کرد و گفت: اینکه انبوهی از تصمیمات را بگیریم اما اجرا نشوند، اثرگذار نیست و همه طرح‌ها باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: در سال ۹۷ با شعار اینکه پایه و رشد اصلی در خانواده شکل می‌گیرد و در نظام خانواده، مادر محور اصلی ست و خط مقدم مسائل فرهنگی و تربیت فرزندان بر عهده خانواده است و اگر مادر خانواده دچار آسیب شود و سقوط کند نظام خانواده سقوط می‌کند برنامه‌ها را پیگیری کرده ایم.

فاطمه السادات حسینی افزود: نظام دوم رشد نیز نظام آموزشی است و محور آموزش نیز معلم است و اگر معلم از محور آموزش سقوط کند، نظام آموزش و پرورش با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: نظام سوم نیز جامعه و محور آن الگوها هستند و برای ساختن جامعه بهتر، مهمترین رکن کانون خانواده است.

حسینی با اشاره به ایننکه تمامی برنامه‌های اداره کل امور بانوان با رویکرد تحکیم بنیان خانواده شکل گرفته است، گفت: اگر خانواده از آسیب‌های فردی و درونی حفظ شود، جامعه ما جامعه‌ای خوب خواهد بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: در سال گذشته بالغ بر ۱۰ جلسه کمیسیون امور بانوان و خانواده برگزار شده و خروجی آن شیوه نامه‌ای است که ضرورت هدف و مهارت‌های مورد نیاز را تبیین کرده است.

حسینی با بیان اینکه مهمترین بحث آموزش است و برای رسیدن به این هدف ستادی تشکیل شده، گفت: در این راستا پروتکل هشت جلسه‌ای برای ارائه آموزش‌های لازم به دانش آموزان پایه دهم برای ۱۸ هزار دانش آموز اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: طرح استان کرمان برای آموزش دانش آموزان پایه دهم به تهران ارسال شده و در آینده به عنوان یک طرح ملی به تمامی استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: برای ساماندهی مسائل آموزش خانواده و مشاوره نیز پیگیری‌های های زیادی انجام شده تا از برگزاری جلسات مشاوره با حضور افراد غیر متخصص به عنوان مدرس جلوگیری شود.

حسینی به طرح ریحان نیز اشاره و بیان کرد: در سال ۹۵ به منظور ترک اعتیاد زنان معتاد مرکز ماده ۱۶ زنان با رویکرد درمان، آموزش و اشتغال راه اندازی شد و متأسفانه به دلایلی تعطیل شده است.

وی افزود: طرحی برای زنان معتاد و دارای آسیب‌های اجتماعی متعدد و زنان بی سرپناه تدوین شده تا از نظر روانشناختی، آموزشی و اشتغال حمایت شوند.

۷۴۴۰/‌‬ ۵۰۵۴

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *