منطقه ۱۴ تهران بالاترین سرانه تولید زباله را در پایتخت دارد

منطقه ۱۴ تهران بالاترین سرانه تولید زباله را در پایتخت داردبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات شورای شهر تهران، مجید فراهانی در جریان نشست با شورای معاونین و دبیران شورایاری منطقه ۱۴ اظهار داشت: هر ساکن این منطقه به طور متوسط سالانه ۲۳۲ کیلوگرم زباله تولید می کند.

وی ادامه داد: این سطح تولید زباله و پسماند برای منطقه ۱۴ خوب نیست و این روند با مدیریت مناسب باید اصلاح شود.

فراهانی گفت که منطقه ۱۴ بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد در حالی که مساحت منطقه بدون احتساب حریم کمتر از ۳ درصد کل شهر تهران است و یکی از بزرگترین مشکلات منطقه بحث تراکم جمعیت است.

وی با بیان مشکلات این منطقه در زمینه کمبود سرانه فضای سبز، تصریح کرد: آمار منطقه ۱۴ از حیث سرانه فضاهای سبز در خصوص پارک ها هفت و یک دهم متر مربع، فضای جنگل کاری شده نیم متر مربع و در زمینه فضای سبز هشت و چهار دهم متر است و از این حیث جزو رده های پایین سرانه فضای سبز در پایتخت است.

این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به سهم منطقه ۱۴ در بودجه امسال شهرداری گفت: طبق آمار بودجه مصوب این منطقه در سال ۹۸ با احتساب حقوق و دستمزد پرسنل، برابر ۱۸۱ میلیارد تومان است که از این میان تنها ۵۲ میلیارد برای پروژه های عمرانی مستمر و غیر مستمر هزینه می شود.

به گفته وی، این آمار نشان می دهد که این منطقه دچار عارضه عدم مدیریت بهینه منابع مالی است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد که در منطقه ۱۴ برای پشتیبانی شهرداری اعم از حقوق و دستمزد و نگهداشت شهر حدود ۸۵ میلیارد تومان هزینه می کنیم این در حالی است که برای عمران و توسعه شهر تنها ۵۲ میلیارد هزینه می شود.

فراهانی با بیان اینکه جنبش کاهش هزینه و جذب سرمایه باید به صورت جدی دنبال شود، خواستار افزایش بودجه عمرانی منطقه ۱۴ برای تکمیل پروژه ها شد.

به گزارش ایرنا، منطقه ۱۴ که در شرق تهران قرار دارد دارای ۶ ناحیه و ۲۶ محله است که بیشترین محلات را در بین مناطق تهران به خود اختصاص داده است.

منطقه ۱۴ کنونی در شرق تهران، حد فاصل خیابان‌های هفده شهریور از غرب، خاوران از جنوب، بزرگراه بسیج از شرق و خیابان پیروزی از شمال قرار دارد. این منطقه در مجاورت مناطق ۱۲، ۱۳ و ۱۵ واقع شده است.

تهرام /۹۳۴۳/‏۶۰۰۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *