مهر مردمی به قدس مهری بر بی اعتباری توطئه‌های استکبار

مهر مردمی به قدس مهری بر بی اعتباری توطئه‌های استکباربراساس شواهد و قرائن موجود راهبرد مقاومت در مقابل زیاده خواهی‌های دشمنان نتیجه بخش بوده و توانسته مانع از دست اندازی های بیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه شود.

شکست گروه تروریستی – تکفیری داعش در یکی دو سال اخیر و ناکامی حامیان منطقه‌ای و بین المللی این جریان باعث شد آنها با علم به نقش و جایگاه تأثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در این عرصه فشارهای زیادی بر تهران وارد کنند.

با این حال تناقض گویی های مقامات آمریکایی در قبال ایران نشان داده که دشمنان مقاومت از این فشارها هم دستاوردی کسب نخواهند کرد.

در چنین شرایطی راهپیمایی امسال روز قدس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حضور ملت‌های مسلمان در این راهپیمایی جهانی بی اعتباری نشست‌های موسوم به منامه و ناکامی طرح‌های موسوم به معامله قرن را که بدون در نظر گرفتن منافع ملت فلسطین در دستور کار نشستهای محور سازش کار قرار گرفته بیش از پیش عیان شود.

“راضیه پورحیدر” از اساتید حوزه و دانشگاه آذربایجان غربی در این زمینه گفت: معامله قرن که به دلالی ترامپ مطرح شده است در روز قدس توسط توده‌های مردمی که حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و انزجار خود را از ترامپ پلید اعلام خواهند کرد به زمین خواهد خورد و بار دیگر نقشه شوم استکبار نقش بر آب خواهد شد.

وی درباره اهمیت فلسطین برای جهان اسلام بیان کرد: همه فلسطین متعلق به فلسطینی هاست و لازم نیست ترامپ اقدام به تقسیم اراضی کند، بیت المقدس قلب جهان اسلام است و اگر کسی هر نوع تصمیم رذیلانه ای بگیرد تمامی مسلمانان عالم برای محافظت از قلب خود بپا خواهند خواست.

پورحیدر گفت: انتخاب پایتخت دیگری غیر از بیت المقدس برای فلسطینی‌ها حرکتی نابخشودنی است و این موضوع و مبحث معامله قرن با فریادهای مردم باطل خواهد شد.

وی با بیان اینکه روز قدس امسال رنگ و بوی حماسی‌تری خواهد داشت گفت: اقدام زشت و خلاف عرف دیپلماتیک رئیس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا و سردمداران کاخ سفید در انتقال سفارت ایالات متحده به قدس شریف که علاوه بر نقض صریح قوانین بین‌المللی، احساسات مسلمانان جهان را جریحه دار کرده خشم مقدس مسلمانان را بیش از پیش برانگیخته است.

وی اظهار داشت: مسلمانان روزه دار امسال با شرکت پر شور و آگاهانه در راهپیمایی روز قدس حامل پیام مهم وحدت و عزت اسلام خواهند بود تا گام‌های مخلصانه و مشت‌های گره کرده مسلمانان در این راهپیمایی عظیم، قدمی در راه رهایی قدس شریف و نجات مردم مسلمان و مظلوم فلسطین و غزه باشد و موجبات بیداری وجدان عمومی را فراهم آورد.

“مریم دهقانی” پژوهشگر حوزه زنان و خانواده در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در زمینه مساله فلسطین و آزاد سازی بیت المقدس ما سبقه ای در ذهنمان از امام راحل داریم و آن اینست که این موضوع به یک مساله جهانی تبدیل شده است.

وی افزود: با استقبالی که حق طلبان جهان از این فرمایش امام راحل داشتند می‌شود پی به روحیه مقاومت همیشگی مردم و تظلم خواهی از مردم فلسطین برد.

دهقانی اضافه کرد: مقاومت در برابر غاصبان و این حضور در تمامی صحنه‌ها بیانگر آمادگی ملت مسلمان و غیر مسلمان جهان برای مخالفت با برنامه‌ها و طرح‌های رژیم غاصب اسرائیل است.

وی با اشاره به مقاومت در برابر زور و ستم رژیم غاصب اسرائیل گفت: ملت ایران اسلامی امروز هم بعد از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی هنوز بر سر آرمانهای خود در زمینه آزاد سازی قدس از دست رژیم غاصب است هرچند که در این مسیر فشارهای بسیاری را متحمل شده است.

وی افزود: امیدواریم همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم باشکوه و زیبایی خاص حضور خودشان تابلویی از آلبوم ایثار و استقامت خود بیافرینند و با نمایش تصویری از حمایت‌های خود مرهمی برقلب آلام دیده و مجروح مردم مسلمان و آزاده فلسطین باشند که در زیر یوغ صهیونیست‌ها در ظلم به سر می‌برند.

“صفیه محمود زاده” مسئول جامعه زنان سپاه شهدای آذربایجان غربی نیزدر این زمینه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نمایش همدلی و وحدت ناگسستنی ملت ایران با ملت فلسطین را هدف از شرکت در این راهپیمایی بیان کرد و افزود: همانطور که روز قدس و شرکت در این راهپیمایی تجدید پیمان با آرمان‌های قدس شریف از سوی مردم مسلمان جهان، ایران و بانوان ایران اسلامی با مردم فلسطین است باید با شرکت خود با حضور خود رژیم کودک کش را محکوم کنند.

وی ایستادگی و مقاومت برگ برنده فلسطینیان در برابر اشغالکران بیان کرد و اضافه کرد: این روز نماد وحدت، اقتدار و قدرت و اراده امت اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی بوده و باید بانوان ما امروز احساس تکلیف کرده و در این راهپیمایی شرکت کنند.

محمود زاده با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند مساله قدس امروز بسیار مهم است ادامه داد: هم اکنون مساله معامله قرن توسط رژیم صهیونیستی مطرح شده که با شرکت در این راهپیمایی می‌توان مخالفت و انزجار خود از این معامله را بیان و به گوش جهانیان رسانید.

وی اضافه کرد: آمریکا می‌خواهد با این معامله به نوعی بین رژیم غاصب و فلسطینی‌ها سازش برقرار کند غافل از اینکه این طرح نیز مانند سایر طرح‌ها با شکست مواجه می‌شود و نخواهند توانست پیروز شوند.

محمود زاده بیان کرد: شرکت با شکوه در این راهپیمایی بیانگر بیداری ملت ایران به عنوان همراهان ملت مظلوم فلسطین است و اهداف شوم رژیم صهیونیستی را نقش برآب می‌کند.

وی اضافه کرد: بانوان بسیجی تمام رده‌ها و پایگاه‌های مقاومت استان با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و امام راحل (ره) با حضور دراین راهپیمایی به دنیا نشان می‌دهند که زنان ایران اسلامی مثل سالهای قبل در این صحنه برای دفاع از سرنوشت مسلمانان و مظلومان حضور داشته و دارند.

“شهلا تاجفر” یکی دیگر از بانوان شهرستان ارومیه دراین باره به خبرنگار ایرنا گفت: تفاوت روز قدس امسال با سالهای قبل در مطرح شدن توطئه جدید امریکا تحت عنوان معامله قرن است که مهری بر ظلم ظالمان است.

وی با تاکید برهمبستگی و وحدت بین مسلمانان بیان کرد: نقش زنان در این زمینه بسیار مهمتر و متفاوت‌تر از سایرین است و به نوعی دلداری و همدلی و همراهی با مادران و کودکان فلسطینی را به همراه دارد.

وی افزود: زنان در این زمینه نقش شاخص تری دارند چرا که تربیت کودکانی مقاوم و دارای روحیه ایستادگی در برابر ظلم جهانی و استکبار توسط مادران آگاه انجام می‌شود.

تاجفر افزود: امروز نباید در دفاع از حقوق مردم فلسطین و مقاومت ذره‌ای متزلزل بود و شک کرد چرا که دستیابی مردم فلسطین به حق و حقوقشان در گرو نابودی اسرائیل غاصب ممکن است و بس.

وی با غیر قابل اعتماد خواندن آمریکا و ایادی آن بیان کرد: در هیچ معامله‌ای توافق با این مستکبران منطقی نیست و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب تجهیز ملت فلسطین باید همیشه در رأس باشد تا اضمحلال رژیم غاصب زودتر محقق شود.

شبک **۱۳۹۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *