مواجی خلیج فارس تداوم دارد

مواجی خلیج فارس تداوم داردپیام مساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با افزایش سرعت وزش باد انتظار می رود ابتدا در سواحل جنوبی و سپس از اوایل امشب در سواحل شمالی ارتفاع موج دریا افزایش یابد و خلیج فارس مواج و متلاطم شود.

وی بیان کرد: وزش باد شدید شمال غربی روی دریا و سواحل استان امروز و فردا ادامه دارد اما پیش بینی می شود روز چهارشنبه از سرعت وزش باد و ارتفاع موج دریا به طور قابل ملاحظه ای کاسته شود.

مساعدی اضافه کرد: همچنین از ظهر پنجشنبه وزش جریان های شدید شمالی آغاز و تا پایان روز جمعه ادامه می یابد.

وی یادآور شد: انتظار می رود دمای هوا روز پنجشنبه در اکثر نقاط استان افزایش و در برخی نقاط غیر ساحلی به آستانه ۵۰ درجه سانتیگراد برسد.

مساعدی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف گاهی همراه با غبار محلی از ظهر امروز همراه با وزش باد و در برخی نقاط با احتمال گرد و خاک پیش بینی شده است.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد در مناطق ساحلی و روی دریا شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و در ساعاتی از عصر امروز تا اوایل صبح فردا ۱۸ تا ۴۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
مساعدی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ ساتیمتر، بعد از ظهر به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و از امشب ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر پیش بینی شده است
وی اضافه کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ۰۰:۲۷ دقیقه بامداد، مد اول ۰۷:۱۲، جزر دوم ۱۵:۰۶ و مد دوم ۲۱:۱۶ خواهد بود.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *