موسسه رازی با بیماری های نوپدید مقابله می کند

موسسه رازی با بیماری های نوپدید مقابله می کند


به گزارش ایرنا، دکتر مجتبی محرمی عصر روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: نیاز کشور به واکسن ها و فرآورده های بیولوژیک جدید و شیوع بیماری های نوپدید موسسه رازی را برآن داشت تا کار گروه تخصصی به نام آینده پژوهی تشکیل دهد.
 وی وظیفه این گروه در زمینه بیماری هایی که امکان وقوع آن ها در آینده وجود دارد برشمرد و گفت: آینده پژوهی از جدیدترین گروه های تخصصی تشکیل شده در موسسه است که همه جوانب امر برای آن دیده شده و این گروه کار خود را آغاز کرده است.
 به گفته محرمی در این گروه نیز مانند سایر گروه ها، مطالعات دقیقی در خصوص بیماری های مختلف پیش رو، صورت می گیرد و در نهایت پس از طی مراحلی، طرح هایی که به تحقیقات کاربردی منجر شود در کمیته علمی –فنی موسسه رازی تایید شده و به آن ها بودجه اختصاص می یابد.
 معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از تشکیل شورای نظارت در موسسه رازی به منظور بررسی میزان پیشرفت طرح های تحقیقاتی خبر داد و گفت: در صورت تایید شورای نظارت، اعتبار مرحله دوم به مجری طرح پرداخت می شود.
وی یادآور شد: گروه های تخصصی –تحقیقاتی موسسه رازی موضوعات گوناگون حوزه های تحقیقات دامپزشکی و تولید فرآورده های بیولوژیک را بررسی می کنند.
موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی با بیش از 90 سال قدمت در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.
این موسسه تا کنون موفق به تولید واکسن های انسانی و دامی و همچنین سرم های درمانی ضدمار و عقرب گزیدگی زیادی شده است.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *