موسسه رازی در مهار آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خوب عمل کرد

موسسه رازی در مهار آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خوب عمل کرد


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، داود محمدی در بازدید از این موسسه افزود: همواره پیشگیری مقدم و اثربخش تر از درمان بوده و با توجه به اینکه تولید واکسن از وظایف ذاتی موسسه رازی است این موسسه می تواند این نقش را به نحو مطلوبی ایفا کند ضمن آنکه حمایت از این مجموعه در شرایط حساس کنونی کشور ضروری است.
وی اظهار داشت: موسسه رازی خوشبختانه هم به لحاظ خودکفایی در تامین واکسن های مورد نیاز و هم از نظر روزآمدی قدم های بلندی در کشور و منطقه برداشته که شایسته قدردانی است و باید از آن حمایت کنیم به ویژه اینکه در کنار سازمان دامپزشکی در کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار موثر عمل کرد.
محمدی حفظ سرمایه های مرغ تخم گذار، گوشتی و اجدادی و انواع طیور را مدیون فعالیت های موسسه رازی و سازمان دامپزشکی دانست و تاکید کرد: وجود موسسه رازی کمک کرده تا در این بخش با مشکلات کمتری مواجه شویم و در تحقق امنیت غذایی که از اهداف مهم هر کشوری است، حضور برجسته این مجموعه ها به وضوح قابل مشاهده است.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نگاه ویژه مجلس به موضوع کشاورزی و امنیت غذایی، یادآور شد: در قانون بودجه سنواتی و برنامه ششم توسعه به این مهم توسط مجلس پرداخته شد و در مذاکرات با مسئولان ذیربط نیز بر انعکاس خلاء ها و تنگناها به منظور رفع مشکلات تاکید شده است.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال 1303 به منظور ریشه کنی بیماری طاعون گاوی در منطقه حصارک کرج فعالیت خود را آغاز کرده است.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *