موسسه رازی در یک قدمی تولید واکسن فلج اطفال تزریقی قرار دارد

موسسه رازی در یک قدمی تولید واکسن فلج اطفال تزریقی قرار دارد


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر علی اسحاقی افزود: با توجه به تولید واکسن های انسانی مورد نیاز کشور در موسسه رازی، معاون وزیر بهداشت برای ارزیابی امکانات و بررسی وضعیت خطوط تولید این موسسه، از برخی بخش ها و خطوط تولید موسسه رازی دیدن کرد.
 وی اظهار داشت: اطمینان از تولید به موقع و کافی واکسن های مورد نظر وزارت بهداشت به ویژه در شرایط تحریم و حمایت این وزارتخانه برای رفع موانع تولید و انطباق بیشتر خطوط تولیدی موسسه با الزامات روز دنیا (عملیات خوب ساخت) از دیگر اهداف این بازدید اعلام شد.
اسحاقی با اشاره به نظر رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر توانمندی عملیاتی موسسه رازی در واکسن سازی یادآور شد: یکی از موضوعات مورد نظر وزارت بهداشت در بحث معرفی موسسه برای دریافت تکنولوژی تولید واکسن فلج اطفال تزریقی است و در حال بررسی و ارزیابی امکانات و توان تولید موسسه رازی است.
به گفته رئیس موسسه رازی، این موسسه اکنون به صورت آزمایشگاهی به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی دست یافته و با دریافت تکنولوژی تولید به راحتی قادر به تولید صنعتی این واکسن است.
وی همچنین تاکید کرد: اگر این حمایت ها سال ها قبل انجام می شد، امروز به تولید واکسن فلج اطفال هم رسیده بودیم زیرا بخش های مهم خط تولید واکسن فلج اطفال تزریقی مانند بذر و محیط کشت سلول در موسسه موجود بوده اما در تکمیل برخی زیرساخت ها به حمایت وزارت بهداشت نیاز داریم.
  موسسه رازی از سال 1303 تا کنون با تحقیق در زمینه بیماری های انسانی و دامی و طیور و تولید بیش از 90 درصد واکسن های جمعیت انسانی، 90 درصد واکسن های دامی و حدود نیمی از  واکسن های طیور، بزرگترین تولید کننده واکسن در کشور و منطقه است.
فعالیت های این مجموعه تا کنون میلیاردها دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به دنبال داشته است.
این موسسه در حصارک کرج مستقر است.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *