موسسه رازی ظرفیتی مناسب برای ارزآوری کشور است

موسسه رازی ظرفیتی مناسب برای ارزآوری کشور است


به گزارش ایرنا؛ سید علاء الدین خادم عصر شنبه در بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی افزود: انجام فعالیت های بنیادی در موسسه رازی، تقویت و توسعه این مجموعه مستلزم حمایت است.
وی اظهار داشت: برداشتن گام هایی متناسب با تغییرات و رشد فناوری نیازمند سرمایه گذاری و تربیت نیروی انسانی است که باید در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به دولتی بودن موسسه رازی ، حمایت مالی از محل اعتبارات ملی از این مجموعه ضروری است.
عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجلس و کمیسیون مربوطه نیز اقدامات لازم را برای تقویت بنیان های فکری، تامین اعتبار و نگهداشت این مجموعه به عمل خواهد آورد.
خادم با تاکید بر لزوم همکاری 2 نهاد دولت و مجلس از موسسه رازی یادآور شد: سال گذشته در پی شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و رایزنی های مسئولان موسسه رازی، در کمیسیون تلفیق مجلس اعتباری برای این منظور اختصاص داده شد که البته هنوز پرداخت نشده و قابل پیگیری و رصد است.
وی گفت: با تخصیص این مبلغ می توان امیدوار بود بخشی از مشکلات موسسه رازی رفع شده و این مجموعه فعالیت های خود را در این بخش پیش ببرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس وجود نیروی انسانی مجرب و زیر ساخت مناسب را سرمایه های موسسه رازی دانست و اظهار کرد: در دنیای امروز واکسن سازی و تولید سرم های درمانی اهمیت شایانی دارد و سودآور است از این رو کشورها به این سمت حرکت کرده و زیرساخت های خود را تقویت می کنند.
خادم گفت: در کشور ما نیز موسسه رازی با قدمت طولانی در تولید واکسن و سرم های درمانی ظرفیت بسیار خوبی برای ارز آوری است.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیش از 90 سال قدمت در منطقه حصارک کرج مشغول فعالیت است.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *