نامزد ریاست جمهوری آمریکا: از عهده جنگ طولانی برنمی آییم

نامزد ریاست جمهوری آمریکا: از عهده جنگ طولانی برنمی آییم“الیزابت وارن” نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه در این پیام توئیتری نوشت: “ما از عهده یک جنگ طولانی دیگر برنمی آییم. من برای متوقف کردن دونالد ترامپ از کشاندن آمریکا به جنگی دیگر مبارزه می کنم.

در همین ارتباط، وارن روز گذشته نیز از موضع ترامپ در قبال ایران به شدت انتقاد کرد و گفت: وی بحرانی را به وجود آورد که آمریکا را تا آستانه جنگ پیش برده است.

وی افزود: ترامپ، ما را ایمن تر نکرده، بلکه آمریکا را در معرض خطر بیشتری قرار داده است. او خاورمیانه و کل جهان را به مکان خطرناک تری تبدیل کرده است.

این نامزد دمکرات ضمن درخواست از آمریکا برای همکاری با متحدانش به منظور پیگیری راهکاری دیپلماتیک در ارتباط با این مساله، افزود: سیاست خارجی با توئیت، برای واشنگتن کارآمد نیست.

وی که جزو نامزدهای دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست، ورود به درگیری با ایران برپایه شرایط کنونی را رد کرد.

وارن در میان ۱۰ نامزد دمکراتی است که قرار است شامگاه چهارشنبه مناظره انتخاباتی خود را در میامی برگزار کنند.

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید قائل به هیچ قاعده و حقوق بین المللی و انسانی نشده و به طور رسمی از بسیاری از معاهدات بین المللی و منطقه ای و حتی دو جانبه خارج شده است، آن هم به بهانه اینکه منافع آمریکا در اولویت قرار دارد.

در همین حال، مقام های ایران به اقدام تحریک آمیز آمریکا در اعمال تحریم های جدید واکنش نشان داده اند.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران این اقدام را نشانه بی خردی دولتمردان آمریکایی دانسته و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در واکنش به این تحریم ها گفته که دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جاافتاده بین المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *