نجات ملی یمن: اجلاس مکه سرپوشی بر جنایات عربستان علیه یمنی ها بود

نجات ملی یمن: اجلاس مکه سرپوشی بر جنایات عربستان علیه یمنی ها بودبه گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی المیادین، وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن همچنین با انتشار بیانیه ای اضافه کرد: اجلاس‌های مکه، ظرفیت و توانایی این را نداشت که گستره تجاوز و محاصره یمن و نشان دادن آن به عنوان بدترین فاجعه انسانی در جهان را نشان دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: عربستان همچنین به دنبال آن بود که از نشست‌های مکه برای تحریک طرف‌ها و تجاوزگری خود علیه یمنی‌ها استفاده کند.

سه نشست اضطراری اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج‌فارس و نشست سازمان همکاری اسلامی در مکه در حالی برگزار شد که بار دیگر عربستان برای ایجاد یک راهبرد مشترک عربی بر سر ایران به نتیجه نرسید.

آنها در این سه نشست، در حالی روی موضوعات تکراری گذشته پافشاری می‌کردند که به جز بحرین، مصر و امارات، سایر سران کشورهای عربی روی چندان خوشی به بازی تکراری ایران‌هراسی این چهار کشور نشان ندادند.

پادشاه مراکش و امیر قطر از مهم‌ترین غایبان در این نشست‌ها بودند که به گفته کارشناسان، نبودشان پیام مشخصی مبنی بر ناکامی سعودی‌ها برای یارکشی عربی علیه ایران بود.

از سوی دیگر، عمان به‌عنوان یکی از بازیگران مهم منطقه نیز در سطح پایینی در این نشست‌ها حضور یافت و محمود عباس نیز به طور واضح از رویکرد اعراب برای نادیده‌گرفتن موضوع فلسطین شکایت داشت.

شبس **۹۳۶۳**۱۵۰۴

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *