نجات کشور را با ایستادن روی پای خود جستجو کنیم

نجات کشور را با ایستادن روی پای خود جستجو کنیمحجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در نماز جمعه این هفته در مصلای امام خمینی (ره) اصفهان با بیان اینکه برخی مشکلات ما از فراموشی خداست، افزود: متأسفانه برخی به جای التماس به خدا به دشمن خدا التماس می‌کنند و گاهی به جای ترویج معارف دین و دستور خدا به دنبال ترویج سبک زندگی غربی هستند.
وی ادامه داد: افرادی که پیاده نظام آمریکا و انگلیس هستند در جنگ نرم و ضد فرهنگی بدانند عاقبت به خیر نمی‌شوند زیرا بر کرسی نشستند که هزاران خون برای آن ریخته شد و به خاطر رأی چند نفر بی بند و بار از مسیر انقلاب کوتاه نیایند.
امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند نباید دل به غرب دوخت زیرا اروپا بدتر از آمریکا و آمریکا بدتر از اروپاست و باید روی پای خود بایستیم و به رحمت الهی امید داشت‌.
وی در بخش دیگری به افزایش قیمت مسکن و تأمین سخت آن اشاره و اضافه کرد: اگر چه امید همه ما به رحمت الهی است ولی جوانی که ما او را تشویق می‌کنیم برای ازدواج با چه درآمد، مسکن و شغلی در این مسیر گام بردارد، بدانید دیر یا زود از دنیا خواهید رفت و لذا کاری کنید در پیشگاه خدا سر افکنده نباشید.
میردامادی با اشاره به روز مالیات، اظهار داشت: متأسفانه در اخذ مالیات هیچ رعایت انصاف نمی‌شود زیرا گاهی فرد متمول با مراجعه به یک ممیز قانون را دور می‌زند و فردی که با اندک هزینه شغلی را راه اندازی کرد به واسطه اخذ مالیات‌های گزاف با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود کما اینکه ده‌ها کارخانه ما به واسطه این بی عدالتی‌ها تعطیل شدند.
وی تصریح کرد: ما از قوه قضائیه و شخص بی نظیری چون این آیت الله رئیسی انتظار داریم عدالت که هدف انبیای الهی است، پیاده شود.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز تکریم امام زادگان، تصریح کرد: یکی از عوامل قدرت ما این امام زادگان هستند که نمونه آن حرم حضرت معصومه (ع) است‌.
وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگزاران حج، اضافه کرد: دشمن با تمام قوت در صدد توقف اسلام است و لذا در کنار برنامه ریزی و کار هدفمند باید با دعا و راز و نیاز از خدا استمداد کرد.
میردامادی با اشاره به تحول علمی ایران اسلامی، بیان کرد: امروز به واسطه این تحول علمی دشمن از ما می ترسد، کسی گمان نکند دشمن ملاحظه ملت ما را می‌کند و حمله نمی‌کند زیرا دست آنها در طول تاریخ همواره بی خون بیگناهان آلوده بوده است.
وی گفت: آمریکا به واسطه رعبی که خدا از تسلیحات ما در دل آنها ایجاد کره است جرأت حمله ندارد و تمام تهدیدات، تحریم‌ها و مذاکرات آنها برای آن است که اسلحه خود را کنار بگذاریم.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به دیدار رهبری با مسئولان قوه قضائیه، اضافه کرد: توصیه رهبری اجرای برنامه تحول قوه قضائیه در زمان بندی مشخص بود.
وی با اشاره به ضرورت تقسیم بیت المال و منابع ملی، گفت: متأسفانه امروز در برخی نقاط شهر شاهد کم‌آبی هستیم و آیا این کم آبی در مناطق محروم و بهره مند شهر یکسان است؟
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: هر روز وام‌های صدها میلیارد تومانی در اختیار برخی قرار می‌گیرد و به واسطه وابستگان اموال مردم را غارت کردند و امیدواریم قوه قضائیه با قاطعیت با این بی عدالتی‌ها مقابله کند.
به گفته وی همین بانک‌ها اگر بخواهند به جوانی وام ازدواج دهند چقدر برای آنها مشکل آفرینی می‌کنند.
میردامادی همچنین با اشاره به برخی ناهنجاری‌ها در شهر، افزود: در خیابان چهارباغ هر شب بزم‌های شرم آوری انجام می‌شود، و افرادی که این اقدامات را حمایت می‌کنند بدانند خواست امت حزب الله مقابله با ابن برنامه‌هاست.
وی با اشاره به انتظار مردم از قوه قضائیه گفت: مبارزه با بی حجابی هنوز محسوس نیست.
امام جمعه موقت اصفهان همچنین در خطبه اول نماز با اشاره به برخی فسادها و بی حجابی‌ها در جامعه، گفت: بسیاری از مشکلات امروز ما به واسطه فراموشی قیامت و روز حساب و کتاب اعمال ماست.
۶۰۲۶/‏/۷۱۳۴/

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *