نخبگان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را نقد کنند

نخبگان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را نقد کنندغلامرضا بهروزی لک روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره حضور نخبگان در طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ضمن بررسی نقش نخبگان در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: حضور نخبگان به معنای به کارگیری استادان در تخصص‌ها و اندیشه‌های مختلف است.

وی افزود: با توجه به آمار ارائه شده در حال حاضر نزدیک به سه هزار نفر از نخبگان در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت درگیر هستند، اما به هر حال با مشارکت نخبگان در این طراحی این سند به شیوه‌ای بهتر، می‌توان ۵۰ سال آینده کشور را رقم زد.

الگوی پایه، چارچوب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و معرف سیر کلی تحولات مطلوب ایران در عرصه فکر، علم، معنویت و زندگی بسوی تمدن نوین اسلامی ایرانی در نیم‌قرن آینده است. این الگو با مشارکت گسترده متفکران و صاحب‌نظران ایرانی و بر اساس جهان‌بینی و اصول اسلامی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و با توجه به مقتضیات اجتماعی و اقلیمی و میراث فرهنگی ایران، بر طبق روش‌های علمی و با استفاده از دستاوردهای بشری و مطالعه آینده‌پژوهانه تحولات جهانی طراحی شده است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم یادآور شد: هر ایرانی باید مانند یک نخبه برای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت احساس مسئولیت داشته باشد. اگر همه مردم ایران در فرآیند نقد و اصلاح الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مشارکت فعال داشته باشند، عظمت اندیشه از جانب مردم حفظ می‌شود.

به گفته بهروزی لک، باید از طریق رسانه و آموزش‌های حضوری و غیر حضوری، در راستای کاربردی شدن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گام برداشت.

وی ادامه داد: شاید بهتر باشد به منظور کاربردی کردن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در زندگی افراد جامعه یک دهه یا بازه زمانی را برای آموزش عموم در مدارس و دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود تا مردم با این الگو آشنا شوند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *