نخستین جشنواره بهار روستا و عشایر گلستان در آزادشهر افتتاح شد

نخستین جشنواره بهار روستا و عشایر گلستان در آزادشهر افتتاح شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم افتتاح نخستین جشنواره فرهنگی هنری بهار روستا و عشایر درحالی در روستای مرزبن شهرستان آزادشهر برگزار شد که بازدید کنندگان از ساعت ۵ عصر در این منطقه حاضر بودند و ۳۰ غرفه عرضه محصولات هنری و غذایی مورد توجه بسیاری از حاضران قرار گرفته بود.

هرچند حضور مسئولان ارشد جهت برگزاری مراسم افتتاح با یک ساعت تأخیر همراه بود ولی وجود غرفه‌های عشایر و پخت نان و غذاهای محلی باعث شده بود حاضران بیشتر به روند تولیدات روستایی توجه کرده و به آن علاقه نشان دهند.

مراسم افتتاح این جشنواره پس از سخنرانی مسئولان با برگزاری کشتی گورش، نمایش موسیقی محلی ترکی و ترکمنی همراه بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان درحاشیه مراسم افتتاح این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: این جشنواره نخستین جشنواره در نوع خود در گلستان است به مدت سه روز در روستای مرزبن ادامه می‌یابد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته دو جشنواره دیگر در روستای زیارت شهرستان گرگان و یکی از روستاهای کردکوی برگزار خواهد شد.

عادله کشمیری افزود: جشنواره فرهنگی هنری بهار روستا و عشایر در شهرستان آزادشهر به همت فرمانداری، اداره ارشاد و سایر دستگاه‌ها به نحو شایسته ای جانمایی و برپا شده است که می‌تواند زمینه ساز رونق اقتصاد فرهنگ و هنر باشد و براساس منویات مقام معظم رهبری تلاش داریم در زمینه تولید ملی فرهنگ و هنر را گام برداریم.

وی تصریح کرد: این جشنواره می‌تواند با ارائه محصولات هنری هنرمندان زمینه آشنایی شهروندان با هنر ایرانی و بومی را کلید بزند و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته حضور گروه‌های موسیقی محلی هم با نمایش آثار موسیقایی خود غنای این هنر را به منصه ظهور بگذارد.

کشمیری در خصوص اهداف این جشنواره نیز بیان کرد: تولید و اشتغال بومی، ایجاد نشاط و شادابی، حفظ وحدت، نمایش و گسترش فرهنگ غنی و اصیل روستاییان و عشایر، الگوسازی درست برای ساکنان روستا در زمینه خودباوری، معرفی پتانسیل‌های فرهنگی هنری و نقش روستا و عشایر در زندگی امروزی و جایگاه روستا و فرهنگ این مناطق در جذب گردشگر از جمله اهداف برگزاری این جشنواره می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که جشنواره‌های فرهنگی هنری بهار روستا و عشایر به منظور دیده شدن مناطق دارای پتانسیل در گوشه و کنار استان گلستان برگزار خواهد شد لذا همکاری و همیاری سایر دستگاه‌ها را می‌طلبد تا بتوانیم یک فضای مناسب را برای حضور هنرمندان، شهروندان و گردشگران مهیا سازیم.

مراسم افتتاح جشنواره فرهنگی هنری بهار روستا و عشایر در روستای مرزبن واقع در ۵ کیلومتری جاده آزادشهر به نوده خاندوز برگزار شد و تا ۳۱ خرداد ماه هر روز از ساعت ۱۷ الی ۲۲ شب با برگزاری برنامه‌های متنوع برای بازدید عموم فعال می‌باشد و براساس اعلام مسئولان، هر روزه برنامه‌های موسیقی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در این محل برگزار می‌شود.

۹۴۳۳/‌۱۸۶۰

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *