نخستین عمل جراحی دیسک کمر با لیزر در خراسان جنوبی انجام شد

نخستین عمل جراحی دیسک کمر با لیزر در خراسان جنوبی انجام شد


فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب در حاشیه این عمل جراحی در جمع خبرنگاران گفت: امروز جراحی بسته دیسک کمر با دستگاه لیزر برای خانم 47 ساله انجام شد.
دکتر کاظم قائمی افزود: بیمار حدود یک سال است از کمردرد رنج می برد به گونه ای که درد به پای چپ بیمار سرایت کرده بود.
وی با بیان اینکه کمردرد یکی از شایع ترین بیماری هایی است که مردم را گرفتار می کند ادامه داد: بر اساس MRI انجام شده دیسک مهره آخر کمر مشکل داشته اما بر روی نخاع نیامده است بنابراین عمل جراحی با لیزر، بهترین نوع جراحی در این مورد است.
جراح مغز و اعصاب اظهار داشت: یکی از مزایای عمل با لیزر این است که بیمار با بی حسی موضعی جراحی می شود و نیاز به بیهوشی ندارد و در این راستا بسیاری از افرادی که بیماری قلبی دارند می توانند با این عمل تحت عمل جراحی قرار گیرند.
وی یادآور شد: زمان عمل جراحی دیسک کمر با لیزر بسیار کوتاه و بین 30 تا 40 دقیقه است و همچنین در این عمل احتمال خونریزی و عفونت نزدیک به صفر است.
قائمی گفت: برای انجام این عمل بیمار از زمانی که در بیمارستان بستری می شود کمتر از 6 تا هفت ساعت در بیمارستان حضور دارد و سپس مرخص می شود.
وی افزود: عمل جراحی دیسک کمر با لیزر در حال حاضر در بیمارستان های بزرگ تهران، اصفهان، مشهد و شیراز انجام می شود و خوشحالیم امروز این عمل در بیمارستان رازی بیرجند نیز انجام شد.
فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب گفت: اکنون تصمیم گرفته ام دوره هایی که در گذشته در کشور آلمان گذارنده ام را عملیاتی کنم.
وی با بیان اینکه عمل جراحی با لیزر با تشخیص پزشک انجام می شود اظهار داشت: من در 6 ماه اخیر حدود 70 تا 80 تومور مغزی را در بیمارستان رازی بیرجند انجام داده ام و در این بیمارستان رزیدنت ها نهایت استفاده آموزشی را می برند.
قائمی یادآور شد: با انجام این عمل در بیمارستان رازی بیرجند نیازی به اعزام بیماران به استان های دیگر وجود ندارد.
وی گفت: برای انجام عمل جراحی با لیزر در مراکز خصوصی هزینه های هنگفتی از بیماران دریافت می شود اما در بیمارستان رازی بیماران می توانند با تعرفه دولتی حداقل هزینه ها را پرداخت کنند.
وی افزود: اتاق عمل جراحی مغز و اعصاب بیمارستان رازی بیرجند دارای تجهیزات بسیار کاملی است حتی دستگاه میکروسکوپ این بیمارستان در حد بیمارستان های آلمان است.
جراح مغز و اعصاب تاکید کرد: در زمینه درمان و اعمال جراحی بیماران مغز و اعصاب هیچ بیماری از خراسان جنوبی به سایر استان ها و مراکز اعزام نمی شود و توانسته ایم استان را به قطب درمانی جراحی مغز و اعصاب کشور تبدیل کنیم.
وی گفت: عمل جراحی با لیزر برای دیسک های کمر و گردن در استان انجام می شود که امید است از سایر کشورها نیز برای جراحی به این بیمارستان رازی بیرجند مراجعه کنند.
7557 * 6054

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *