نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در کیش عرصه دیپلماسی علمی شد

نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در کیش عرصه دیپلماسی علمی شد


دکتر نیما رضایی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: تحریم های ظالمانه فشارهای زیادی به حوزه علم و سلامت وارد می کند و با توجه به دشواری همکاری بین المللی در چنین شرایطی، امضای این تفاهمنامه ها، شکستن حلقه تحریم علمی و یک دستاورد بزرگ به شمار می رود.
وی تصریح کرد: هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در کیش به عنوان بزرگترین تجمع دانشمندان حوزه سلامت جهان در ایران، از نظر کیفی و کمی رویدادی بی سابقه در کشور ماست.
نظری اضافه کرد: در این رویداد علمی 135 مقام علمی و اجرایی جهان مشارکت داشتند که هر یک از آنان شاهد تصویری واقعی از ایران بودند که با آنچه پیش از این برخی رسانه های خارجی به آنها القاء کرده بودند تفاوت اساسی داشت که این نکته نیز دارای اهمیت است.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: هر یک از این دانشمندان از چهره های برجسته کشور خود بوده و دارای جایگاه ویژه اجتماعی و علمی هستند که هنگام بازگشت، سفیران فرهنگی و علمی و اجتماعی ایران خواهند بود.
دکتر نظری این رویداد را یک سرمایه گذاری در دیپلماسی علمی جهان دانست که نه تنها برای ایران، بلکه برای صلح و ثبات در بین کشورهای منطقه نیز مفید خواهد بود.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در تشریح تفاهمنامه های امضا شده اظهار داشت: یکی از مهمترین تفاهمنامه ها با انجمن دانشکده های پزشکی اروپا امضا شد که بسیاری از دانشگاه های معتبر اروپا عضو این انجمن هستند.
به گفته دکتر نظری در این تفاهمنامه مواردی مانندتبادل علمی ، بازدیدهای کوتاه مدت در دوره های پاییزی و تابستانی برای دانشجویان ایرانی و اروپایی پیش بینی شده است.
وی همچنین از امضای 2تفاهمنامه علمی با آلمان و امضای تفاهمنامه هایی با پرتغال، اوگاندا، انجمن سلامت و محیط زیست مراکش، تایلند، سنگاپور و تعدادی دیگر از کشورهای شرکت کننده در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت خبر داد.
2094

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *