نوروزی: شکست و پیروزی درپینگ پنگ حاصل کار تیمی است

نوروزی: شکست و پیروزی درپینگ پنگ حاصل کار تیمی استنوروزی یکی از کاپیتان های کم حاشیه ورزش ملی کشور است و به جرات می توان مدعی شد که کم حاشیه ترین کاپیتان در رده ملی است و کمتر نکته حاشیه ای از او را به خاطر می آوریم حتی درخانواده پینگ پنگ.

حضور سالیان متمادی در رده های ملی این رشته ورزشی و شرکت دررقابت های متعدد جهانی، قاره ای، بین المللی و بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن و کسب تجربه از آوردگاه های مختلف او را تبدیل به یک ورزشکار کاملاً حرفه ای کرده است.

صحبت با او همانند همیشه جذاب و شنیدنی است او با صراحت و شجاعت مثال زدنی درباره ورزشی که درآن حضور دارد و سال ها درآن فعالیت کرده صحبت می کند.

به تازگی «محمود نظری» دبیر فدراسیون تنیس روی میز از سمت خود کناره گیری کرد با نوروزی درباره این کناره گیری غیر منتظره دوست و هم پیمان «مهرداد علیقارداشی» رییس این فدراسیون گفت و گو کردیم.

نوروزی با اشاره به شرایط خاص نظری که به او امکان حضور بی وقفه در فدراسیون را می داد گفت: به طور حتم با رفتن او، فدراسیون دچار خلاء خواهد شد و درشرایط کنونی هیچ دبیر دیگری نمی تواند جای او را پر کرده برای کار دبیری و ارتباط مستمر با ورزشکان، مربیان و پیشکسوتان به قدر و اندازه وقت صرف کند.

به گفته وی دبیر سابق فدراسیون تنیس روی میز وقت وبی وقت، درساعات اداری و غیر اداری کار می کرد و با رفتن او بعید به نظر می رسد شخص دیگری بتواند با این شدت در این مسئولیت موفق باشد.

نظری سی ویکم اردیبهشت ماه و به یکباره تصمیم به کناره گیری از دبیری فدراسیون گرفت که البته قارداشی برخلاف انتظار به این کناره گیری روی خوش نشان داد و بدون فوت وقت با آن موافقت کرد نکته ای قابل تاملی که نباید به آسانی از کنار آن گذشت!

نظری پس از چند روز کنارگیری اش از فدراسیون بالاخره در فضای رسانه ای آفتابی شد او در تازه ترین مصاحبه خود همانند نامه خداحافظی اش از پیروزی ها سخن به میان آورد و با اشاره به کسب موفقیت های فدراسیون در مدیریت فعلی آن را به خود نسبت داد.

البته کاپیتان تیم ملی پینگ پنگ این موضوع را قبول ندارد و معتقد است شکست و پیروزی درهر رشته ورزشی حاصل یک کار تیمی است.

به گفته وی هر چند دردوره مدیریت جدید فدراسیون موفقیت های خوبی بدست آمده اما این موفقیت و یا شکست های غیر منتظره همه و همه حاصل کار گروهی است که در فدراسیون هستند و از تیم ملی و تیم های رده سنی حمایت کرده اند.

وی تاکید کرد: پینگ پنگ ورزشی زمان براست و برخلاف بعضی از رشته ها که ورزشکار با یکی و دو سال فعالیت مستمر ورزشی درآن می تواند دررده های ملی نیز بازی کند اما در این رشته اینگونه نیست.

نماینده پینگ پنگ ایران دربازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن ادامه داد: برای اینکه یک پینگ پنگ باز به تیم ملی برسد باید حداقل در یک دوره ۱۰ تا ۱۵ ساله دراین رشته فعالیت کند تا برای حضور درتیم ملی آماده شود.

تازه خیلی از ورزشکاران نیز هستند که سابقه بالایی در این رشته دارند اما به ندرت توانستند دررده ملی برای کشور راکت بدست بگیرند.

نوروزی ادامه داد: برهمین اساس تمامی موفقیت ها که درمدیریت فعلی بدست آمده مربوط به این فدراسیون نیست و با سرمایه گذاری، جذب مربیان با کلاس خارجی و داخلی، شناسایی استعدادها، آموزش استعداد، تداوم و حمایت از استعداد ها که در مدیریت های گذشته صورت گرفته امروز دراین فدراسیون نتیجه داد و به بار نشست.

تاکید می کنم نسل فعلی ورزشکاران نیز تکمیل کننده نسل های قبلی است صعود ما به لیگ دسته ادامه راهی است که ورزشکاران درنسل های قبلی آن را آغاز کرده بودند را ما امروز تکمیل کرده ایم.

کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز کشورمان یک بار دیگر از زحمات نظری در فدراسیون تنیس روی میز قدردانی کرد و اظهارداشت: شخصاً از اینکه او دیگر درفدراسیون نیست ناراحتم و ترجیح می دادم همچنان در فدراسیون باقی می ماند و به کارش ادامه می داد.

وی ابراز امیدواری کرد: رییس فدراسیون هرچه سریع تر نسبت به معرفی فرد جایگزین که ازخانواده پینگ پنگ باشد اقدام کنند تا کارها معطل نماند.

شبد**ورزشی **۹۱۴۴**۱۰۱۰

.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *