همایش بین المللی «قلب ایران و اروپا» گشایش یافت

همایش بین المللی «قلب ایران و اروپا» گشایش یافت


به گزارش ایرنا، در این همایش پزشکان و متخصصان قلب 20 کشور حضور دارند تا تازه ترین یافته های علمی پیرامون تشخیص و درمان بیماری های قلبی را به اشتراک گذارند.
تولیت آستان قدس رضوی در آیین آغاز به کار این کنگره گفت: بررسی علمی و کارشناسی و برخورداری از کار دانش بنیان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
حجت الاسلام ابراهیم رئیسی افزود: آمار بیماری های قلبی و عروقی در جامعه تهدید کننده و رو به افزایش است، بنابراین متخصصان و پژوهشگران این حوزه باید به دنبال آسیب ها و علت های بیماری های قلبی باشند.
وی اظهار کرد: پیشنهادم به همایش این است که افزون بر تبادل تجربه ها در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی نسبت به کارهای پیشگیرانه برای کاهش این بیماری ها در بین افراد جامعه نیز کوشش شود.
رئیسی با بیان اینکه مشهد قابلیت آن را دارد که به عنوان قطب سلامت کشور معرفی شود، گفت: مشهد می تواند با همکاری همه دانشگاه ها و متخصصان به مرکز مرجعیت علمی در حوزه پزشکی مطرح شود و در این خصوص بیمارستان رضوی از توانمندی بسیار در حوزه پزشکی برخوردار است.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد نیز در این همایش گفت: بیماری ‌های قلبی و عروقی شایع ‌ترین علت مرگ و میر در بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران است.
رضا سعیدی افزود: افزایش ارتباط و پیوندهای علمی و انتقال تجربه ها پیرامون بیماری‌ های مادر زادی، ساختمانی و دریچه ‌ای و همچنین بیماری‌ های انسداد مزمن عروق از اهداف دومین کنگره بین المللی قلب ایران و اروپا در مشهد است.
وی اظهار کرد: در این کنگره که با حضور 500 پزشک متخصص قلب و عروق و بیش از 200 پرستار شاغل در این حوزه برپا شده است، در مدت چهار روز مقاله های مختلف در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی در قالب سخنرانی، پوستر و کارگاه های آموزشی ارایه خواهد شد.
او گفت: اعضای چهار انجمن بزرگ اروپایی شامل CTO (درمان بیماری‌های مزمن عروق کرونر قلب)، CSI (درمان بیماری ‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای قلب)، EBC (درمان بیماری‌ های عروق کرونر و رگ‌ های قلب) و TOBI (درمان بیماری‌ های پیچیده عروق کرونر) در این همایش حضور دارند.
دومین همایش پزشکان قلب ایران و اروپا تا 17 آذر جاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد به کار خود ادامه می دهد.
3027 / 6053

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *