همایش دوچرخه سواری همگانی در مهاباد برگزار شد

همایش دوچرخه سواری همگانی در مهاباد برگزار شدرییس هیات دوچرخه سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد روز جمعه در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این همایش، دوچرخه سواران مسیر ۱۲ کیلومتری ورزشگاه آزادی – پل حکمت – خیابان ساحلی و بوستان‌های سطح شهر را رکاب زدند.
«دیاکو توتونچی» افزود: مهمترین هدف این همایش ترویج فرهنگ دوچرخه سواری با عنوان «گامی به سوی دوچرخه سواری شهری» و ایجاد رغبت بیشتر در شهروندان برای داشتن جامعه‌ای سالم در آینده است.
وی اضافه کرد: همایش دوچرخه سواری همگانی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان در حفظ سلامت روحی و جسمی افراد نقش مهمی دارد.
توتونچی از شهروندان خواست با حضور در همایش‌های دوچرخه سواری، زمینه آشنایی فرزندان خود را با این رشته ورزشی سالم و مفرح فراهم کنند.
رییس هیات دوچرخه سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد اضافه کرد: امسال همچنین همایش دوچرخه سواری هر هفته به مناسبت طرح ملی پویش سه شنبه‌های بدون خودرو در این شهرستان نیز برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا یکی از جدیدترین مناسبت‌های تقویم جهانی، روز جهانی دوچرخه سواری است؛ پارسال سازمان ملل با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و افزایش استفاده از دوچرخه به عنوان مناسب‌ترین وسیله نقلیه برای تمام کشورهای دنیا، سوم ژوئن برابر با ۱۳ خرداد را به عنوان روز جهانی دوچرخه سواری معرفی کرد، تصمیمی که با توافق ۱۹۳ کشور جهان اتخاذ شد.
۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *