همه ابعاد شخصیت حضرت امام (ره) ناشناخته ماند

همه ابعاد شخصیت حضرت امام (ره) ناشناخته ماندحجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد روز سه شنبه در مراسم سی امین سالگرد هجرت آفتاب با بیان اینکه امروز همه باید از رهبری جامعه تبعیت تا زمینه سازی ظهور ولی عصر (عج) را فراهم کنیم، اظهار داشت: شخصیت ارزشمند امام راحل در قرن حاضر بی نظیر بود و آن بزرگوار توانست بعد از قرن‌ها، دین مبین اسلام را در جهان مطرح کند.

امام جمعه خور و بیابانک ادامه داد: ساده زیستی از ویژگی‌های برجسته دیگر امام عزیز بود که باعث شد محبوب قلوب در بین اقشار مختلف مردم شود.

مهدی نژاد با بیان اینکه امام خمینی با روحیه انقلابی توانست ابهت اسلام را به دنیا نشان دهد، افزود: بی تردید امام خمینی (ره) شخصیتی تاریخ ساز که با ابتکارات خود مسیر تحولات دینی و سیاسی را تغییر داد.

وی بیان کرد: همه باید قدردان زحمات و تلاش‌های امام خمینی (ره) در به ثمر رسیدن این انقلاب باشیم و در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های ایشان تحت منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.

امام جمعه خور و بیابانک بیان داشت: امام (ره) در سال‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی با رهبری هوشمندانه توانستند پرچم اسلام را بر فراز دنیا برافراشته کند.

مهدی نژاد افزود: امام خمینی (ره) شخصیتی است که دنیا باید با افکار و اندیشه‌های آن مرد بزرگ آشنا شود و امروز وظیفه داریم از آرمان‌ها و اندیشه‌های والای پیر جماران پاسداری کنیم و شخصیت امام را به نسل جوان تبیین کنیم.

امام جمعه خور و بیابانک با اشاره به قیام ۱۵ خرداد خاطرنشان کرد: حضور همه قشرهای مردم در مبارزه و پیروی از مبانی دین اسلام از جمله ویژگی‌های این قیام است که سبب شد تأثیرات عمیقی بر ساختار سیاسی و اجتماعی ایران داشته باشد.

به گفته وی شجاعت امام (ره) به عنوان یک عالم جامع و کامل ابهت شرق و غرب را بر هم زد.

مراسم سی امین سال هجرت آفتاب و قیام ۱۵ خرداد با حضور قشرهای مختلف مردم خور و بیابانک در جوار امام زاده سید داود برگزار شد.

شهرستان خور و بیابانک با ۱۲ هزار کیلومتر وسعت و ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.

۹۸۶۰/‏۶۰۲۶/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *