هوای مازندران خنک می شود

هوای مازندران خنک می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، از اواخر هفته گذشته و همزمان با آغاز تعطیلات رحلت امام خمینی (ره) و عید فطر همان طور که هواشناسی مازندان پیش بینی کرده بود، مسافران و مجاوران آسمان آفتابی و هوای گرمی را شاهد بودند به طوری که بیشترین دمای هوای این چند روزه در روز ۱۵ خرداد ثبت شد که دمای ۳۵ درجه سانتی گرادی در ایستگاه هواشناسی قراخیل قائمشهر به ثبت رسید.

معاون توسعه پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طی روزهای اخیر و در تعطیلات چهار روزه هوای استان گرم و آفتابی بود به طوری که بیشترین گرمای هوا در قراخیل قائمشهر و ساری ثبت شد.

احمد اسدی افزود: از امروز و با ورود و استقرار جریان مرطوب شمالی در مازندران پیش بینی می‌شود دمای هوا در این استان تا روز دوشنبه این هفته حدود سه درجه کاهش یابد و مردم روزهای با گرمای کمتری را نسبت روزهای گذشته احساس کنند.

وی ادامه داد: این شرایط جوی در بعد از ظهر و شب با افزایش ابر و در دامنه‌ها و ارتفاعات با رگبار پراکنده همراه خواهد بود.

معاون هواشناسی مازندران همچنین در خصوص وضعیت دریا گفت: امروز و فردا دریا مواج است و برای شنا مناسب نیست.

وی با اشاره به بازگشت گرما از اواسط این هفته، افزود: از سه شنبه جو نسبتاً پایدار همراه با افزایش دما در مازندران مستقر می‌شود که این شرایط برای روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

هم اکنون هوای ساری، مرکز مازندران صاف تا نیمه ابری است که کمینه و بیشینه دمای امروز این شهر ۲۰ و ۳۲ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.

۲۰۹۶/‏۱۶۵۴

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *