واشنگتن پست: آمریکا، مکزیک را به وضع تعرفه تهدید می کند

واشنگتن پست: آمریکا، مکزیک را به وضع تعرفه تهدید می کندترامپ روز پنجشنبه گفته بود که به زودی اظهارات «مهیجی» درباره موج مهاجرت‌ها در مرزهای جنوبی آمریکا خواهد داشت.

واشنگتن پست به نقل از سه مقام دولت آمریکا که نامشان فاش نشده است، نوشت که خبر ترامپ درباره احتمال وضع تعرفه علیه مکزیک خواهد بود.

ترامپ در دوره مبارزات انتخاباتی اش در سال ۲۰۱۶ میلادی وعده داد که دیواری در مکزیک بسازد. این وعده باعث شده است تا وی در دوره ریاست جمهوری اش مواضع تندی علیه مهاجران اتخاذ کند.

اما وی تاکنون نتوانسته است حمایت اعضای سنا از طرح‌های ضدمهاجرتی خود را جلب کند. همچنین او در جمع آوری بودجه لازم برای ساخت دیوار نیز ناکام مانده است.

او پیش تر گفته بود که مکزیک هزینه ساخت دیوار مرزی را خواهد داد اما مکزیک به خواسته وی توجهی نکرده است. مشاوران کاخ سفید اعلام کرده اند درصورتی که آمریکا، مکزیک را به وضع تعرفه تهدید کند بازارهای مالی متزلزل شده و تصویب توافقنامه تجاری جدید میان آمریکا، مکزیک و کانادا را در مخاطره قرار خواهد داد.

واشنگتن پست نوشته، با این حال، طرح فشار بر مکزیک حامیان زیادی در دولت ترامپ دارد و انتظار می‌رود که ترامپ روز جمعه تهدید خود را عملی کند.

شبک **۹۴۲۳**۱۳۹۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *