والیبال زنجان به دنبال ایجاد پایگاه قهرمانی است

والیبال زنجان به دنبال ایجاد پایگاه قهرمانی استعلی صمیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، توجه هرچه بیشتر به رده های سنی پایه را مورد تاکید قرار داد و افزود: با ایجاد پایگاه قهرمانی، می توان ورزشکاران مستعد و توانمند را شناسایی و با ارائه آموزش‌های تخصصی زمینه رسیدن به نقطه مطلوب آمادگی جسمانی و حضور در تیمهای ملی آنان را فراهم کرد.

وی، سطح فنی و آمادگی تیمهای والیبال زنجان را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در زمان حاضر قریب سه هزار و ۶۰۰ ورزشکار و مربی زن و مرد به صورت سازمان یافته در ورزش والیبال این استان فعال هستند که از این تعداد یک هزار و ۹۱۹ نفر زن هستند و مابقی را نیز مردان تشکیل می دهد.

رئیس هیات والیبال استان زنجان گفت: والیبال زنجان یکی از پربارترین سالها را تجربه می کند که این حاصل برنامه های منظم هیات والیبال استان و همچنین تشکیل کانون‌ها و آکادمی‌های این رشته ورزشی است.

صمیمی به برگزاری مسابقات استانی جهت تعیین تیمهای منتخب به منظور اعزام به رقابت‌های قهرمانی کشور خبر داد و افزود: طی روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری، مسابقات والیبال جوانان دختر شهرستان زنجان با شرکت هشت تیم بین کانون‌ها و آکادمی‌ها برای راهیابی به مسابقات استانی برگزار خواهد شد و پس از آن نیز مسابقات بین پنج تیم منتخب انجام خواهد شد تا بهترین تیم جهت اعزام به رقابت‌های کشوری شناخته شود.

وی ادامه داد: تیم منتخب نوجوانان دختر این استان نیز به منظور کسب آمادگی بهتر و بیشتر در اردو به سر می‌برند تا خود را برای اعزام به رقابت‌های کشوری که تیر امسال در یزد برگزار خواهد شد، آماده‌تر کنند.

لیگ والیبال پسران نوجوان نیز تیر امسال در دامغان برگزار خواهد شد و تیم منتخب زنجان با برگزاری رقابت سه مرحله‌ای تعیین شد و در حال حاضر نیز در اردوی آمادگی هستند و ۲ مرحله از پیکارهای لیگ جوانان پسر زنجان نیز به میزبانی شهرستان های ابهر و طارم برگزار شد که مرحله سوم آن نیز طی روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور چهار تیم راه یافته به این مرحله، انجام می شود تا تیم برتر برای حضور در این رقابت ها که ۱۵ مرداد ماه امسال و به احتمال زیاد به میزبانی زنجان صورت خواهد گرفت مشخص شود.

۶۰۸۴/‏۶۰۸۵

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *