ورود دستگاه های نظارتی به موضوع افزایش بی رویه اجاره بهای مسکن در کرمانشاه

ورود دستگاه های نظارتی به موضوع افزایش بی رویه اجاره بهای مسکن در کرمانشاهبه گزارش خبرنگار ایرنا، داریوش جودکی عصر دوشنبه در جلسه ساماندهی نرخ اجاره مسکن کرمانشاه که در سرسرای جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای هفته آینده بازرسان اداره کل تعزیرات حکومتی در بنگاه‌های معاملات ملکی حضور یافته و به بررسی نرخ اجاره بهای واحدهای مسکونی طی سال گذشته و امسال خواهند پرداخت.

وی افزود: در صورتی که واحد مسکونی به شکل غیرمتعارف نرخ رهن و اجاره آن طی امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده باشد بدون شک با آن بنگاه معاملات ملکی برخوردهای قانونی به عمل خواهد آمد.

جودکی در پایان و با اشاره به خلاء های قانونی که در بحث برخورد با ملتهب کنندگان بازار مسکن وجود دارد، پیشنهاد کرد تا استانداران سراسر کشور در نامه‌ای از رئیس جمهور بخواهند طبق اختیاراتی که دارد اجازه برخورد قاطعانه تری با متخلفانی که بازار رهن و اجازه مسکن را ملتهب می‌کنند را صادر کند.

** لزوم مدیریت سایت‌های فعال در حوزه مسکن

فرماندار کرمانشاه نیز در این جلسه بر ادامه مدیریت سایت‌های فعال در حوزه خرید و فروش و رهن و اجازه مسکن تاکید کرد و گفت: از چندی پیش دادستانی به این موضوع ورود پیدا کرد و انتظار می‌رود همین روند با قاطعیت و نظارت‌های بیشتر ادامه پیدا کند.

فضل الله رنجبر با بیان اینکه افزایش غیرمتعارف اجاره بهای مسکن در شهر کرمانشاه باعث شده تا برخی از مردم به فکر چادرنشینی بیفتند، گفت: آنها با بیان اینکه توان پرداخت رهن و اجاره بهای تعیین شده از سوی صاحبان واحدهای مسکونی را ندارند در مراجعات خود طلب چادر می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت این معضل که در شهر کرمانشاه به اوج خود رسیده، گفت: به تازگی جلسه‌ای با صاحبان املاک مسکن در هر هشت منطقه شهرداری را داشتیم و قرار شد تا آنها برای رفع این مشکل و مدیریت اجاره بهای پرداختی از سوی صاحبان املاک اقدام لازم را انجام دهند.

شهر کرمانشاه یک میلیون نفر از جمعیت استان را در خود جا داده است.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *