وزارت بهداشت تنها تا 25 درصد قادر به تامین سلامت جامعه است

وزارت بهداشت تنها تا 25 درصد قادر به تامین سلامت جامعه است


به گزارش ایرنا، دکتر امیراحمد اخوان روز چهارشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ایلام اظهار داشت: امنیت غذایی از محورهای اصلی در پیشگیری از بیماری ها و حفظ و ارتقاء سلامت جامعه است و باید به این مهم توجه ویژه شود.
وی افزود: در برنامه تدوین سند جامع استانی همه ما مسئول تامین نیازهای مردم در حوزه سلامت هستیم، باید نیازهای مردم در سطح شهرستان ها، روستاها و محلات شناسایی و کانون های سلامت ایجاد شود.
این مقام وزارت بهداشت تاکید کرد: یک چهارم حفظ سلامت جامعه برعهده وزارت بهداشت و دانشگاه‌ ها است و برای مابقی، تمامی دستگاه‌های مرتبط باید دخیل باشند.
اخوان تصریح کرد: ما قبل از گسترش مراکز درمانی و بیمارستانی می توانیم با برنامه ریزی و فرهنگ سازی تلاش کنیم که مردم از سلامت بهتری در جامعه برخوردار شوند.
وی گفت: وزارت بهداشت نمی تواند به تنهایی در بحث افزایش سلامت جامعه موفق باشد و تلاش کردیم در همکاری با استانداری ها نسبت به افزایش سطح سلامت جامعه اقدام کنیم.
به گفته اخوان حضور مسئولان در کارگروه سلامت باعث افزایش اهمیت آن می شود و می توان با نیروی مضاعفی نسبت به پیشبرد سیاست های سلامت و امنیت غذایی عمل کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این نشست گفت: اقدامات خوبی در حوزه سلامت استان صورت گرفته و در آینده نزدیک نیز این اقدامات و خدمات با رایزنی های بعمل آمده افزایش می یابد.
دکتر کریم همتی به ورود تیم های پزشکی به ایلام اشاره کرد و افزود: ماه گذشته بزرگترین تیم پزشکی و جراحی موسسه خیریه مرهم متشکل از 56 متخصص و فوق تخصص برای انجام خدمات پزشکی و جراحی شکاف لب و کام وارد ایلام شدند.
وی با بیان اینکه اقدامات پزشکی مناسبی در راستای درمان بیماران در استان صورت گرفته، یادآور شد: 161 عمل جراحی شکاف کام و لب و ناهنجاری های مادرزادی، 570 ویزیت الکترونیکی، 362 جراحی پلاستیکی حضوری، و 30 مورد ارجاع به بیمارستان 15 خرداد تهران نیز توسط این گروه صورت گرفته است.
زئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: هفته آینده نیز تیم فوق تخصصی ناهنجاری های مادر زادی اطفال موسسه خیریه محکم تهران، برای جراحی بیماری های مادرزادی به این استان سفر می کند و با استقرار در درمانگاه های تخصصی و دولتی استان ناهنجاری های مادر زادی اطفال را بررسی و در صورت نیاز به صورت رایگان مورد جراحی قرار می دهند.
همتی از دیگر اقدامات این حوزه را اختصاص یک فروند بالگرد به استان عنوان کرد و گفت: به منظور خدمات رسانی مناسب در محدوده جنوبی یک فروند بالگرد با اعتبار 600 میلیارد ریال در شهرستان آبدانان استقرار یافته و قادر به انتقال چهار بیمار است.
وی همچنین به افتتاح چندین طرح درمانی ایلام اشاره کرد و گفت: بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) شهر ایلام به بخش شیمی درمانی برای کمک به بیماران سرطانی تجهیز شد و شامل 12 تخت بستری و سرپایی است و تمام بیماران سرطانی و دیگر بیماران نیازمند شیمی درمانی استان می توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.
7180/6034

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *