پروازهای فرودگاه «لندن سیتی» بر اثر کرونا متوقف شد

پروازهای فرودگاه «لندن سیتی» بر اثر کرونا متوقف شداین بیانیه که در تارنمای فرودگاه منتشر شده می‌افزاید: در این مقطع و در شرایطی که با اوضاع بی سابقه‌ای روبرو هستیم، این تصمیم مسئولانه‌ای برای حفظ ایمنی و سلامتی کارکنان، مسافران و آنهایی است که با فرودگاه در تماس هستند.  

فرودگاه لندن سیتی پنجمین فرودگاه پرتردد پایتخت انگلیس است که سال گذشته بیش از پنج میلیون مسافر را جابه‌جا کرد. این فرودگاه در شرق لندن و به فاصله کمی از مراکز و موسسات بین المللی مالی قرار دارد.

این تصمیم  در پی آن گرفته شد که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با اعلام وضع اضطراری از مردم این کشور خواست؛ برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند.

وی افزود که افراد تنها در شرایط اضطراری قادر به خروج از خانه هستند و باید فاصله ایمنی ۲ متری را حفظ کنند.

دولت درباره تعطیلی فرودگاه‌ها دستورالعملی را صادر نکرده اما وزیر امور خارجه انگلیس از تمام اتباع این کشور که به خارج سفر کرده‌اند خواست تا بلافاصله به کشور بازگردند.

دومینیک راب با بیان اینکه بیشتر خطوط هواپیمایی در سراسر جهان پروازهای خود را به حالت تعلیق درآورده و فرودگاه‌ها بدون اطلاع قبلی در حال بسته شدن هستند، تصریح کرد: اگر خارج از کشورید، زمان برای بازگشت به کشور اکنون است اگر هنوز قادر به این کار هستید.

او هفته پیش هم با اشاره به گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان و غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت سفرهای خارجی، به شهروندان این کشور توصیه کرد تا ۳۰ روز آینده از انجام تمام سفرهای غیرضروری از کشور اجتناب کنند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *