پروژه کمربندی تفت – دهبالا پس از هفت سال بهره برداری شد

پروژه کمربندی تفت – دهبالا پس از هفت سال بهره برداری شدعلی علیخانی روز شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از این پروژه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کمربندی از سال‌ها پیش کلنگ‌زنی شده اما بلاتکلیف رها شده بود.
وی با اشاره به اینکه این پروژه یک پروژه مشارکتی است، افزود: شهرداری تفت، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شرکت توزیع نیروی برق در اجرای این پروژه با یکدیگر همکاری داشتند.
به گفته مدیرکل راهداری یزد، سهم مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از این پروژه، ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود که به پروژه تزریق شد و با حمایت‌های استاندار یزد، این کمربندی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ظرف مدت کمتر از یک سال به بهره برداری رسید.
علیخانی خاطرنشان کرد: این پروژه هدایت ترافیکی خوبی در منطقه انجام می‌دهد به نحوی که مردم دیگر ناچار نیستند برای رسیدن به مسیر ده‌بالا، وارد شهر تفت شوند و می‌توانند از طریق کمربندی، مسیر خود را طی کنند.
وی با بیان اینکه این پروژه بسیار ایمن و دارای دو باند رفت و برگشت با نور مناسب است که هر باند ۳ کیلومتر طول دارد و میانگین عرض محور نیز ۱۳ متر است، از برنامه ریزی برای بهره‌برداری از باند دوم محور تفت ده‌بالا خبر داد.
این مسئول یادآور شد: مدتی پیش پروژه‌ای حدود پنج کیلومتر با استفاده از اعتبارات استانی و ملی برای مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد تعریف شد.
وی با اشاره به اینکه این پروژه، باند دوم یک قطعه از محور تفت ده‌بالاست که پنج کیلومتر طول دارد و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصدی برخوردار است، ادامه داد: برای این پروژه پنج کیلومتری تاکنون ۴.۵ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن نیز به ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد خاطرنشان کرد: با مذاکراتی که با پیمانکار طرح صورت گرفته، قرار است این پروژه توسط پیمانکار تکمیل و تسویه حساب نهایی تا پایان امسال انجام شود و امیدواریم اواخر مرداد ماه یا هفته دولت آماده بهره برداری شود.
ده‌بالا از مناطق ییلاقی شهرستان تفت و استان یزد است و در ایام مختلف سال به ویژه تابستان و روزهای تعطیل، حجم ترافیکی بالایی در این محور وجود دارد و قبل از راه‌اندازی این کمربندی، مردم برای رسیدن به جاده ده بالا ناچار بودند وارد شهر تفت شوند.
۱۹۶۸/ ۶۱۹۷

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *