پزشکان ایرانی جایگاه علمی کشور را احیاء کردند

پزشکان ایرانی جایگاه علمی کشور را احیاء کردند


دکتر حمید درفشی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با گرامیداشت یکم شهریورماه سالروز بزرگداشت حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی ابوعلی سینا و روز پزشک اظهار داشت : اطباء حاذق و مورد اعتماد ، هم ردیف فقهای بصیر و دانا هستند .
وی به برخی ویژگی های طبیب بزرگ ایرانی اشاره کرد و گفت: نابغه بزرگ ایرانی ابوعلی سینا ؛دانشمند و پزشک فرهیخته‌ای بود که فراتر از زمان ومکان خویش باتکیه بر ارزش‌های انسانی و آموزه‌های دینی از طلایه داران دانش ، اخلاق و خدمت به انسان و رشد فضلیت های انسانی شناخته شد.
درفشی افزود: ارجمندی و قداست حرفه پزشکی در فرهنگ وتاریخ کشور ما به گونه ای که ساحت پزشکی مظهر اسم محیی و احیاء گری خداوند درتامین، حفظ ، بازسازی و ارتقای سلامت شریف ترین مخلوق هستی محسوب می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار داشت : اکنون جامعه پزشکی کشور با بهره مندی از پزشکان حاذق و دلسوز با دستیابی به پیشرفت و موفقیت های مستمر ، درحال ارتقاء بخشیدن به بخش سلامت جامعه است.
دکتر درفشی افزود: امروز اساتید بزرگواری که در رشته های مختلف طب با آمیختن اخلاق و صداقت و معنویت سرآمد بوده و موجب سرآمدی کشورمان در جهان شده اند.
وی گفت: روز پزشک به معنای حقیقی کلمه ، روز بزرگداشت علم مبتنی بر ایمان و معرفت و روز تکریم فرزندان فرهیخته و مستعد ملتی است که اراده کرده تا با اقتدار به پیشکسوتان نامدار خود ، گذشته افتخارآفرین علمی شان را احیاء و جایگاه شایسته خویش را در این عرصه گسترده به اثبات برسانند .
وی بیان داشت: جامعه پزشکی در تمام دوران های سخت و آسان کشورمان به ویژه دوران طلایی دفاع مقدس ، انقلاب اسلامی همیشه و در هر شرایطی حضور فعال خود را در عرصه سلامت به نمایش گذاشته و دوشادوش مردم عزیز و بر اساس موازین اخلاقی و علمی خود، در گسترش سلامت گام برداشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: این امر مهم از گذشته تا کنون سرلوحه ی همه ی پزشکان بوده و خواهد بود و به طور یقین سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های کلی نظام سلامت و همدلی و همزبانی تمام ارکان سیاستگذاری، تصمیم گیری و اجرایی کشور عزیزمان، فرصت طلایی را برای جامعه پزشکی و فعالان این عرصه فراهم کرده است.
وی افزود: حمایت های تحسین برانگیز از نظام سلامت کشور موجب شده تا این بخش بتواند نقش خود را در ارتقاء سطح خدمات و فعالیت های علمی بیش از پیش به خوبی ایفا کند و ایران عزیز را به کشوری پیشرفته تر و مجهزتر در حوزه بهداشت و درمان مبدل سازد ضمن آنکه درد و آلام جسمی و روحی مردم سرزمینمان را کاهش یابد.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی البرز توانسته است طی سالهای کوتاهی که از عمر آن می گذرد با حضور پزشکان فرهیخته خود افتخارات بزرگی را در حوزه آموزش و پژوهش و سلامت کشور بیافریند و موجب ارتقای سرمایه های اجتماعی استان را فراهم آورد.
7410/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *