پلیس دارای ۳۸ نوع ماموریت است

پلیس دارای ۳۸ نوع ماموریت استبه گزارش روز جمعه مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی قزوین، سردار مهدی حاجیان در نشست مشترک انتظامی و قضائی قزوین گفت: یکی از وظایف مهم دستگاه قضا اجرای عدالت کیفری، تعامل و ارتباط مستقیم با ضابطان قضائی و نیروی انتظامی است که در استان قزوین، وضعیت مطلوب است.
سردار حاجیان افزود: برنامه آموزشی برگزار شده تا در تعامل با قضات، دستورات قضائی به نحو احسن اجرا شود.
وی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی با یک رویکرد جدید و با مبنای تعاملی کار را شروع کرده است گفت: به لحاظ امکانات و تجهیزات محدودیت‌هایی در نیروی انتظامی وجود دارد که موجب کندی کار شده است اما این نهاد در هر شرایطی باید مجری قانون باشد و با اقتدار و توانمندی قانون را اجرا کند.
فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه ۳۸ نوع مأموریت برای نیروی انتظامی در موضوعات سلبی و ایجابی تعریف شده است، گفت: ارتباط نیروی انتظامی و قوه قضائیه لازم و ملزوم هم است و تعامل بیشتر این دو موجب می‌شود وظایف به نحو احسن انجام شده و احساس امنیت در مردم ایجاد شود.
سردار حاجیان افزود: با راه‌اندازی مشاوره و مددکاری که جز برنامه‌های اولویت دار ماست، حجم کار دادگستری کاهش می‌یابد و مسائل مردم در کلانتری و پاسگاه حل و فصل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری مرکز مانیتورینگ راه اندازی شده که تمام واحدهای گشتی را رصد می‌کند گفت: سیستم پلیس راه و کلانتری نیز به جی پی اس متصل شده است که فاصله زمانی وقوع و کشف جرم را به حداقل می‌رساند.
رئیس کل دادگستری قزوین هم با بیان اینکه در بخش کیفری و مدنی نقش نیروی انتظامی نباید نادیده گرفته شود گفت: اگر نیروی انتظامی نبود دستگاه قضا به این موفقیت‌ها نمی‌رسید.
حجت الاسلام قدرتی گفت: دروازه ورود به دستگاه قضا در پرونده‌های کیفری نیروی انتظامی است و از این رو تعامل نیروی انتظامی و دستگاه قضا موجب گام‌های مؤثری خواهد شد.
وی با بیان اینکه در مبارزه با فساد درون و برون سازمانی باید از خود شروع کنیم افزود: نقطه محوری دستگاه قضا اجرای عدالت است که اگر ایجاد شد احساس امنیت و رضایت مردم را به دنبال دارد.
رئیس کل دادگستری قزوین افزود: اولویت ما کاهش ورودی‌ها، مبارزه با فساد و جلوگیری از اطاله دادرسی است و نیروی انتظامی می‌تواند در کاهش ورودی‌ها به دستگاه قضا کمک کند.
دادستان قزوین نیز با بیان اینکه ارتباط دستگاه قضا و انتظامی ارتباطی تنگاتنگ و مؤثر است، گفت: نیروی انتظامی می‌تواند به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضا در امر ضابطان عمل کند.
محمد قاسمی افزود: نظارت بر ضابطان از اهداف دادسراهاست و برنامه ما دستیابی به پلیسی است که با آخرین اطلاعات حقوقی، قضائی و قانونی آشنا باشد.
وی گفت: قوه قضائیه به عنوان ضامن امنیت تضمین کننده حقوق مردم است و باید با صلابت و اقتدار به وظایف خود عمل کند.

۳۰۱۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *