پمپئو: ایران نباید غنی سازی هسته ای داشته باشد

پمپئو: ایران نباید غنی سازی هسته ای داشته باشدمایک پمپئو روز دوشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود؛ ایران امروز گام‌های جدیدی برای پیشبرد جاه طلبی‌های هسته‌ای برداشته است.

وی ادعا کرد: رهبر تروریسم در جهان برنامه هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد تا از جامعه بین المللی اخاذی و امنیت منطقه را تهدید کند.

وزیر جنگ طلب ترامپ اضافه کرد، هیچ توافق هسته‌ای نباید به ایران اجازه دهد در هیچ سطحی غنی سازی اورانیوم‌داشته باشد.

پمپئو که از سال گذشته تا کنون خواب بازگرداندن قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت علیه ایران را در سر می‌پروراند، تکرار کرد شورای امنیت سازمان ملل متحد با شروع سال ۲۰۰۶، ۶ قطعنامه برای تعلیق فعالیت‌های غنی سازی و فرایندهای آن وضع کرد.

وی این قطعنامه‌ها را در مسیر درست و استاندارد دانست و گفت قطعنامه‌ها در شرایط کنونی هم استاندارد است. دولت ترامپ از جامعه بین المللی می‌خواهد استانداردهای دیرین رژیم منع گسترش سلاح اتمی را مبنی بر نداشتن غنی سازی برنامه اتمی ایران باز گرداند.

وزیر خارجه آمریکا در اظهار نظری کاملاً مداخله جویانه افزودکه یران توانایی مانا برای تعقیب انرژی هسته‌ای بدون غنی سازی داخلی را دارد.

پمپئو در ادامه ایران هراسی خود به منظور توجیه اقدامات غیر قانونی و ظالمانه علیه مردم ایران، گفت ایران مسلح به بمب اتمی خطر بزرگی را به منطقه و جهان اعمال خواهد کرد.

وی ادامه داد آمریکا برای مذاکره درباره یک توافق جدید و جامع با آنچه که رژیم ایران نامید به منظور حل تهدیدصلح و امنیت بین المللی متعهد است.

وزیر خارجه ضد ایرانی ترامپ که با همدستی بولتون، نتانیاهو و برخی متحدان منطقه‌ای به سوی تشدید تنش با ایران پیش می‌رود، گفت تا زمانی که ایران دیپلماسی را رد می‌کند و به برنامه هسته‌ای خود ادامه می‌دهد، انزوای اقتصادی و دیپلماتیک آن تشدید می‌شود.

اظهارات پمپئو و دیگر مقامات آمریکایی به خوبی گواه آن است که خروج غیرقانونی از پیمان‌های بین المللی، اعمال تحریم و یکجانبه گرایی تعریف جدید از دیپلماسی آمریکایی است.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *