پمپئو: مذاکرات با کره شمالی از سر گرفته می شود

پمپئو: مذاکرات با کره شمالی از سر گرفته می شودبه گزارش خبرگزاری یونهاپ، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران گفت؛ گفت و گو با کره شمالی به احتمال زیاد از دو یا سه هفته دیگر از سرگرفته خواهد شد و نمایندگان دو کشور با نزدیک شدن به زمان مذاکرات، در حال تبادل نظر هستند.

در دیدار روز یکشنبه ترامپ با اون در منطقه غیر نظامی مرز میان دو کره، رئیس جمهوری آمریکا گفت؛ دو طرف در مورد از سرگیری مذاکرات به توافق رسیدند.

با توجه به عدم موفقیت در دومین نشست ترامپ و اون در شهر هانوی ویتنام در فوریه (بهمن) گذشته مذاکرات میان دو کشور در مورد برنامه هسته‌ای کره شمالی متوقف شده بود.

وزیر خارجه آمریکا افزود؛ تیم مذاکره کننده آمریکا به ریاست «استفان بیگان»، فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی خواهد بود و مقام‌های ارشدی از وزارت خارجه کره شمالی نیز در این مذاکرات حضور خواهند داشت.

«دونالد ترامپ» به عنوان نخستین رئیس جمهوری امریکا روز یکشنبه با عبور از مرز مشترک دو کره در روستای پانمونجوم، وارد خاک کره شمالی شد.

پیش از ترامپ، رؤسای پیشین جمهوری آمریکا شامل «رونالد ریگان» در سال ۱۹۸۳، «بیل کلینتون» در سال ۱۹۹۳، «جورج دبلیو بوش» در سال ۲۰۰۲ و «باراک اوباما» هم در سال ۲۰۱۲ از ناحیه غیر نظامی مرز دو کره در روستای پانمونجوم بازدید کرده اما هیچکدام وارد خاک کره شمالی نشده بودند.

رهبر کره شمالی در این دیدار چند دقیقه ای به ترامپ گفت که «شما نخستین رئیس جمهوری هستید که وارد خاک کره شمالی شدید هرگز انتظار ملاقات شما را در این مکان نداشتم عبور شما از مرز کره شمالی کار بسیار شجاعانه و تعیین کننده‌ای بود».

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *