پنج هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان خوزستانی فراهم شد

پنج هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان خوزستانی فراهم شدبه گزارش ایرنا مرتضی موصلی سه شنبه در جلسه انعقاد تفاهمنامه با منطقه آزاد اروند افزود: در سال گذشته با جذب ۱۰۰ درصدی منابع تسهیلات قرض الحسنه بانکی در سطح شهرستانهای آبادان و خرمشهر ۵۲۰ فرصت شغلی با بهره گیری از تسهیلات و ۱۲۰ فرصت شغلی دیگر در بخش کاریابی ایجاد شد.

وی توانمندسازی خانواده‌ها را مهمترین راهبردکمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد و گفت: راهبرد توانمندسازی خانواده‌ها بر اساس رهنمودها و خواسته‌های مقام معظم رهبری، دولت و کمیته امداد امام مد نظر قرار گرفت.

موصلی، یکی از محورهای راهبردی کمیته امداد را توسعه کسب و کار عنوان کرد و گفت: توسعه مشاغل خرد و کوچک و مشاغل با ظرفیت ایجاد ارزش افزوده از محورهای راهبردی کمیته امداد در توسعه کسب و کار مددجویان است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان استفاده از انرژی خورشیدی را از دیگر محورهای توانمندسازی خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد بیان کرد و گفت: با مکاتبات منطقه آزاد اروند با کمیته امداد کشور تصمیم بر این شد که طرح اجرای پنل‌های خورشیدی با انعقاد تفاهمنامه برای واحدهای مسکونی ایجاد شود.

موصلی افزود: در این راستا پروانه بهره برداری برای هر یک از خانوارهای کمیته امداد صادر می‌شود و امیدواریم علاوه بر ۱۰۰ خانوار بهره مند ازاین طرح دراین مرحله، بتوانیم تعداد بیشتری را در اینده از این طرح بهره مند کنیم.

وی افزود: این طرح کاملاً بیمه شده و از این جهت نگرانی خاصی ندارد لذا امیدواریم یکی از طرح‌های موفق برای مددجویان باشد.

۱۵ هزار مددجو در شهرهای آبادان و خرمشهر زیر پوشش کمیته امداد خمینی (ره) قرار دارند.

۷۱۰۰/۶۰۰۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *