پوتین به عربستان می رود

پوتین به عربستان می رودیوری اوشاکوف با بیان این مطلب و پیش از پرواز هواپیمای پوتین به مقصد اوزاکای ژاپن محل برگزاری نشست گروه جی ۲۰ به خبرنگاران گفت که پوتین شاهزاده محمد بن سلمان آل سعود را در اوزاکا خواهد و شنبه دیداری خواهند داشت.

وی در واکنش به این پرسش که دستور کار دیدار سران روسیه و عربستان در اوزاکا چه خواهد بود، اظهار داشت: موضوعات مهم بسیاری مطرح است اما محور اصلی گفت وگوها به برنامه پوتین برای سفر به عربستان و پاسخ مثبت به دعوت پادشاه این کشور است که قرار است ماه اکتبر صورت گیرد.

اوشاکوف خاطرنشان کرد که سال آینده نشست گروه جی ۲۰ قرار است به ریاست عربستان در ریاض برگزار شود و قطعاً دو طرف در این زمینه نیز تبادل نظر و گفت وگو خواهند کرد.

گفتنی است، ولادیمیر پوتین صبح امروز برای شرکت در نشست گروه ۲۰ کشور صنعتی جهان راهی اوزاکای ژاپن شد او قرار است با سران کشورهای حاضر در این نشست دیدارهای جداگانه داشته باشد و با دونالد ترامپ به صورت ویژه بر سر اختلافات مسکو و واشنگتن به گفت وگو بنشیند.

با توجه به تشدید اقدامات ضد ایرانی آمریکا و مخالفت جهانی با اقدامات یکجانبه واشنگتن، بنظر می رسد مسائل پیرامون ایران به یکی از محورهای اصلی گفت وگوی پوتین با دونالد ترامپ و دیگر رهبران دنیا تبدیل شود.

چهاردهمین نشست سران جی ۲۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۷ و ۸ تیر ۱۳۹۸) در شهر اوساکا ژاپن برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *