پژوهشکده فناوری سلامت در کرمانشاه راه اندازی می شود

پژوهشکده فناوری سلامت در کرمانشاه راه اندازی می شود


به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتر فرید نجفی روز شنبه در نشستی خبری با اعلام اینکه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجوز تاسیس پژوهشکده فناوری سلامت را برای استان کرمانشاه صادر کرد، افزود: ارزش هر پژوهشکده معادل یک دانشکده است.
او با بیان اینکه هر پژوهشکده متشکل از سه مرکز تحقیقاتی است، گفت: پژوهشکده فناوری سلامت متشکل از سه مرکز تحقیقات نانو، بیولوژی پزشکی و باروری و ناباروری است.
وی تعداد مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را 14مرکز اعلام کرد و گفت: با این تعداد مرکز امکان ایجاد سه پژوهشکده را در استان داریم که مجوز ایجاد پژوهشکده فناوری سلامت صادر شده و مقدمات تصویب پژوهشکده دوم با عنوان تحقیقات سلامت نیز انجام شده و تا پایان سال این پژوهشکده هم مصوب می شود.
وی اظهار داشت: پژوهشکده تحقیقات سلامت نیز متشکل از سه مرکز تحقیقاتی عوامل محیطی موثر بر سلامت، علوم دارویی و سوء مصرف مواد تشکیل می شود.
وی با بیان اینکه قصد داریم تعداد پژوهشکده های علوم پزشکی استان را به سه مورد برسانیم، گفت: هنوز برای حوزه فعالیت پژوهشکده سوم تصمیم نهایی نگرفته ایم.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: اگر سه پژوهشکده در استان کرمانشاه داشته باشیم می توانیم مجوز یک پژوهشگاه را از وزارت بهداشت اخذ کنیم که هر پژوهشگاه معادل یک دانشگاه است یعنی چارت و بودجه مصوب جداگانه از دانشگاه علوم پزشکی دارد.
وی به اختصاص 120میلیارد ریال برای ساخت ساختمان پژوهشگاه نیز اشاره کرد و افزود: هیات امنای دانشگاه این میزان اعتبار را در قالب تسهیلات بانکی تصویب کرده است که احتمالا تا 2 سال آینده این پژوهشگاه احداث شود.
وی همچنین افزود: پژوهشکده ها نیز دارای چارت و بودجه هستند که اکنون در حال نهایی کردن چارت پژوهشکده فناوری سلامت استان هستیم.
او در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وضعیت علمی آموزشی این دانشگاه پرداخت و گفت: این دانشگاه هشت دانشکده، 14 مرکز تحقیقاتی، بیش از پنج هزار نفر دانشجو و 449 نفر عضو هیات علمی دارد که از این تعداد 17نفر استاد تمام و 101 نفر دانشیار و مابقی استادیار و مربی هستند.
3033

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *