چهارمین دوره ملی تمرینات ورزشی در کودکان استثنایی آغاز شد

چهارمین دوره ملی تمرینات ورزشی در کودکان استثنایی آغاز شد


به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی ایرنا از پژوهشگاه علوم ورزشی، این دوره با تدریس اصول و مبانی توانبخشی توسط دکتر محمد کمالی، پدر توانبخشی نوین کشور آغاز شد. در این دوره که با همت پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود و تا فردا (26 بهمن) ادامه دارد، 9 استاد برتر کشور در حوزه ورزش و کودکان استثنایی تدریس می‌کنند.
دکتر علی کاشی، دکتر اصغر دادخواه، دکتر احمدرضا موحدی، دکتر رضا رجبی، دکتر عبدالله قاسمی، دکتر صالح رفیعی، یاسر طهماسبی و بهارک رستادمهر از جمله اساتید این دوره هستند.
در این دوره آموزش‌های لازم برای ارزیابی رشد مهارت‌های حرکتی، وضعیت حرکتی و تجویز برنامه تمرینی مناسب برای افراد کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، بیش فعال، نقص توجه، سندرم داون و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشد ارائه خواهد شد.
علاوه بر دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سازمان‌هایی همچون المپیک ویژه ایران، فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، انجمن علمی تربیت‌بدنی و علوم ورزشی ایران، فدراسیون ورزش‌های همگانی، انجمن بازی‌ها و ورزش کودکان ایران، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و انجمن بین‌المللی بازی‌های حرکتی و ورزشی کودکان، به‌عنوان حامیان معنوی این رویداد هستند.
سرفصل‌های برگزاری این دوره شامل موارد ذیل است: آشنایی باکم توانی ذهنی، اصول و مبانی توانبخشی، توانبخشی ورزشی، معرفی سازمان‌های ورزشی برای کودکان استثنایی، آشنایی با اصول اولیه آزمون و تجویز فعالیت بدنی و برنامه‌ریزی تمرین تخصصی در افراد باکم توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، اختلال هماهنگی رشد و بیش فعال، نقص توجه، سنجش رشد مهارت‌های حرکتی در این افراد، بازی‌های اصلاحی، تمرینات ادراکی حرکتی و بازی‌های اثربخش در کودکان استثنایی (عملی)، تمرینات تخصصی در توانبخشی ورزشی (عملی)، اصول اولیه تمرین و رقابت در افراد کم‌توان (عملی).
علمی**٩٢٩٤**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *