چین به آمریکا برای فروش تسلیحات به تایوان هشدار داد

چین به آمریکا برای فروش تسلیحات به تایوان هشدار داد«گنگ شوانگ» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در پکن افزود: برنامه آمریکا برای فروش این میزان سلاح به تایوان نگران کننده است و باعث افزایش تنش ها میان چین و آمریکا می شود.
برخی منابع رسانه ای امروز پنجشنبه از برنامه واشنگتن برای فروش ۱۰۸ تانک «آبرامز» و مقداری مهمات ضدهوایی و ضد تانک به جزیره تایوان به ارزش ۲ میلیارد دلار خبر دادند.
با این حال سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون ارایه پاسخ شفاف به این موضوع گفته بود که آمریکا فروش احتمالی تسلیحات جنگی را پیش از اعلام رسمی به کنگره، نمی تواند تایید یا رد کند.
موضوع تایوان در کنار دریای جنوبی و جنگ تجاری از موضوعات مورد اختلاف چین و آمریکا است، چین تایوان را یکی از استان های خود می داند اما آمریکا اگر چه به صورت رسمی این جزیره را به عنوان یک کشور یا دولت نشناخته است اما از تایوان حمایت های دیپلماتیک انجام داده است.
چین، جزیره تایوان را که در سال ۱۹۴۹ میلادی در پایان جنگ داخلی از این کشور جدا شد، همچنان بر اساس قانون “اصل یک چین” بخشی از خاک خود می داند و می گوید چنانچه لازم باشد برای اتحاد مجدد چین و تایوان از نیروی نظامی هم استفاده خواهد کرد.
**آساق**۱۹۰۴**
 

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *