چین خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شد

چین خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شد“لوکانگ” روز جمعه در نشست خبری در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی در پکن در واکنش به افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا افزود: چین به هیچ وجه نمی خواهد با یک اقدام اشتباه درهای مصیبت به روی این منطقه باز و جعبه فاجعه ها و آلام به روی منطقه گشوده شود.

او بار دیگر با تکرار اینکه چین به برجام به عنوان یک توافق بین المللی پایبند است گفت موضع ما همیشه این بوده است که باید اختلافات با گفت و گو و به شکل مسالمت آمیز و بر پایه احترام متقابل و با توجه به حراست از صلح و امنیت منطقه حل و فصل شود.

این سخنگو تاکید کرد که حل اختلافات با گفت و گو در راستای تامین منافع جامعه بین المللی است.

وی درباره توافق هسته ای و رایزنی در این باره و اجلاس کمیسیون برجام در روز ۲۸ ژوئن نیز گفت: چین با طرف های دیگر برجام در ارتباط نزدیک است.

لو کانگ افزود که وانگ یی وزیر خارجه چین در مصاحبه مطبوعاتی اخیرش در پکن به همراه وزیر خارجه سوریه گفت که همه باید به دنبال اجرای دقیق برجام باشند توافقی که شورای امنیت سازمان ملل تصویب کرده است این واقعبینانه ترین روش برای حل مساله است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که سازمان بین المللی انرژی اتمی نیز در تازه ترین گزارش خود برای پانزدهمین بار تایید کرده است ایران به تعهداتش در قبال توافق هسته ای پایبند بوده است دیگر طرف ها هم باید به حق مشروع ایران احترام بگذارند و تقاضاهای منطقی ایران را در نظر بگیرند و تدابیر برجام را اجرا کنند.

وی وضعیت را بسیار حساس و پیچیده توصیف کرد و از ایران نیز دعوت نمود به سادگی این توافق را رها نکند.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *