کارگاه ارتقای سواد سلامت بازنشستگان در مهاباد برگزار شد

کارگاه ارتقای سواد سلامت بازنشستگان در مهاباد برگزار شد


به گزارش ایرنا مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان غربی روز چهارشنبه در این کارگاه آموزشی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه افزایش سطح دانش، آگاهی و توانمند سازی درحوزه خود مراقبتی، بهداشت و سلامت افراد بازنشسته و مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی با همکاری اداره کل بیمه تامین اجتماعی استان است.
مقصود مقدمی کیا طرح و بیان مسایل و مشکلات حوزه سلامت و درمان بازنشستگان و سالمندان و راه های پیشگیری از آنها را از مباحث این دوره آموزشی اعلام کرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی با برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی تلاش می کند دغدغه های جسمی و روحی بازنشستگان و سالمندان را کاهش دهد.
وی اظهار داشت: این برنامه در راستای دستورالعمل معاونت فرهنگی و مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی در قسمت شمال، جنوب و مرکز آذربایجان غربی برگزار شده است.
مقدمی کیا افزود: اقدامات خود مراقبتی در زمینه سلامت و گسترش روحیه نشاط و سلامت در خانواده ها به منظور افزایش امید به زندگی است.
به گزارش ایرنا در این دوره آموزشی علاوه بر طرح مسایل مرتبط با سلامت، با استقرار تیم پزشکی نسبت به انجام معاینات بالینی مانند آزمایش از جمله قند خون و فشار خون از شرکت کنندگان و درج اطلاعات مربوط به بیماری های احتمالی در فرم های خاص اقدام شد.
در مجموع یک میلیون و 200 هزار نفر از مردم آذربایجان غربی زیرپوشش تامین اجتماعی قرار دارند که این تعداد 38 درصد از جمعیت استان را شامل می شود؛ 368 هزار نفر از این تعداد جزو بیمه شدگان اصلی هستند و مابقی را بیمه شدگان تبعی یعنی خانواده های این اعضا تشکیل می دهد.
42 درصد جمعیت 237 هزار نفری مهاباد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از این تعداد چهار هزار و 908 نفر مستمری بگیر شامل افراد بیکار شده از کار، بازنشسته یا از کارافتاده، ماهانه متناسب با بیمه خود حقوق دریافت می کنند.
9903/3020/7129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *