کاهش احتمال ابتلای کودک به سرطان با مصرف شیر مادر

کاهش احتمال ابتلای کودک به سرطان با مصرف شیر مادر


علی اکبر زینالو روز سه شنبه در حاشیه برگزاری جشنواره تغذیه با شیر مادر در بیمارستان شریعتی، افزود: کودکانی که از شیر مادر مصرف می کنند در سنین بالاتر کمتر به سرطان به خصوص دستگاه گوارشی و خون مبتلا می شوند.
فوق تخصص قلب نوزدان و کودکان اظهار داشت: سیستم ایمنی بدن کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، قوی تر از سایر کودکان است.
وی بیان داشت: تحقیقات نشان داده که مقابله با عفونت های دستگاه ریوی و عفونت های پیچیده ویروسی از جمله مزیت های کودکانی است که از شیر مادر تغذیه می کنند.
زینالو با استناد به تازه ترین تحقیقات انجمن کودکان آمریکا تصریح کرد: شیر مادر هیچ جایگزینی ندارد و به لحاظ تکامل دفاعی بدن در مقابل بیماری در دهه های بعد زندگی و نیز به دلیل مسائل عاطفی بسیار مفید است.
مدیر گروه آموزشی کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین گفت: در تحقیقات انجام شده، ثابت شده که مادرانی هم که حداقل شش ماه به کودکان خود شیر می دهند 40 درصد کمتر از سایر مادران به سرطان سینه مبتلا می شوند.
وی به بار مالی شیر خشکی که توسط نوزادران مصرف می شود، اشاره کرد و گفت: حداقل در ماه یک کودک بین 6 تا 9 قوطی شیر خشک مصرف می کند که ارزش ریالی آن براساس اعلام وزارت بهداشت، حدود هزار و 200 میلیارد تومان در سال است که توسط نوزادران مصرف می شود.
مدیر گروه آموزشی کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که رسانه ها در ترویج تغذیه شیر مادر نقش موثری دارند، از آنان خواست که باید برای نهادینه شدن، این موضوع تلاش بیشتری کنند .
علمی ** 1201 **2017

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *